Neznámá straka úřadovala na jednom z lůžkových oddělení v nemocnici v Jičíně, kde jednomu z pacientů odcizila z kapsy odloženého pyžama finanční hotovost. Případ šetří jako přestupek proti majetku.

Na vypalování suché trávy na obecním chodníku si stěžovala v ranních hodinách na lince 158 obyvatelka malé obce na Hořicku. Nelíbilo se jí, že trávu někdo zapálil bez jejího vědomí. Oheň se protim mohl rozšířit i na dřevěné oplocení u jejího domu, kde má umístěnou propanbutanovou lahev. Věcí se bude následně zabývat starosta obce.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do jednoho z obchodních domů v Jičíně, kde neznámý pachatel okradl zákaznici. Z kapsy batohu jí odcizil peněženku, ve které měla finanční hotovost, platební kartu a další písemnosti. Případ šetří jako trestný čin krádeže a neoprávněné držení platební karty.

Okrást starého člověka se nestyděl po poledni asi padesátiletý muž v malé obci na Kopidlensku. V tomto případě přišel s novou fintou, kdy se vydával za jeho známého. Mezi řečí ho požádal o finanční výpomoc, kterou mu slíbil vrátit do dvou hodin s tím, že mu navíc přiveze uhlí, na které měl peníze připravené. S jeho návrhem starý pán souhlasil, což ovšem neměl dělat. Když se nedočkal peněz ani uhlí, oznámil vše na policii. Ta teď případ šetří jako trestný čin podvodu.

V odpoledních hodinách se zřejmě „přitížilo“ dosud neznámému muži, který si v Kacákově Lhotě nedaleko obchodu odhalil přirození a přitom onanoval. To vše dělal před zraky malých slečen, které se ho pochopitelně bály, a tak raději utekly domů. Naštěstí si nic nenechaly nic pro sebe a vše sdělily rodičům. I když hned na místo vyjela policejní hlídka, přesto už nikde „onanistu“ nenašla.

Dva rafani pobíhali po čtrnácté hodině v Jičíně v Hradecké ulici, čímž ohrožovali bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Vzhledem k tomu, že zde byli sami, skončili oba v útulku, kde si je může jejich pán vyzvednout.

Nakupovat přes internet už jistě nebude mladý muž z Kopidlenska, který si na jedné z inzercí vybral mobilní telefon iPhone 3GS, za který zaplatil téměř 9 tisíc korun. Telefon však ne a ne přijít. Prodejce navíc přestal komunikovat, na maily nereaguje a telefon má nedostupný. Případ šetří jako trestný čin podvodu.

V odpoledních hodinách vyjeli policisté do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde měl jeden ze zákazníků odcizit zboží a navíc se měl chovat agresivně. Hlídka na místě zjistila, že muž žádné zboží neodcizil a tudíž není divu, že se cítil dotčený. V tomto případě mu bezesporu patří omluva ze strany obchodního domu.

Dva mladíci rozbili v nočních hodinách v Kopidlně na náměstí fotbalovým míčem okno u jednoho z bytů. Hlídka, která vyjela na místo, už nikde „fotbalisty“ nenašla, nicméně se od přítomných dozvědla jejich totožnost. (PČR)