Policejní hlídka v Jičíně kontrolovala ráno osádku osobního motorového vozidla Škoda Favorit. Prověrkou v pátracích evidencích zjistila, že na spolujezdce je již několik let vydán příkaz k zatčení. Třiašedesátiletého muže policisté omezili na osobní svobodě a po provedení nezbytných úkonů ho umístili do policejní cely. Následovala eskorta k říslušnému soudu.

V té samé době již policisté z Nové Paky prošetřovali oznámení o odcizení pohonných hmot v obci Valdov. V noci z úterý na středu neznámý pachatel vnikl na oplocenou odstavnou plochu, kde z několika zaparkovaných zemědělských strojů odčerpal téměř 300 litrů motorové nafty. Způsobená škoda se blížila částce 6 tisíc korun. Z jiného zemědělského družstva, tentokrát na Hořicku, oznámili odcizení býka. Ráno přišli na otevřený prázdný kotec a po přepočítání skutečně jeden kus chyběl. Ve čtvrtek ráno volali pracovníci opět. Policistům mohli sdělit radostnou novinu. Býk se jim vrátil do výběhu. Jak to bylo s jeho výletem za ohradu doopravdy, zůstane již asi neobjasněno.

Celkem ve čtyřech případech zjistili jičínští policisté u řidičů alkohol. Dopoledne kontrolovali na Sobotecku dvaapadesátiletého muže, kterému naměřili kolem 0,7 promile. Souhlasil s naměřenými hodnotami, ale uvedl, že měl pouze několik energetických drinků. Otázkou zůstáva, jaký nápoj takto pojmenovává. V podvečer v obci Lázně Bělohrad zastavili muži zákona třiadvacetiletého řidiče vozidla Honda Accord. Detekční přístroj ukázal hodnoty 0,24 a 0,19 promile alkoholu v dechu. V tento den se sice jednalo o nejmenší naměřené množství, ale i tak přestupce přišel o řidičský průkaz. V nočních hodinách se hladina alkoholu postupně zvyšovala. Nejprve v Nové Pace jednatřicetiletý řidič nákladního vozidla Peugeot Partner nadýchal kolem jedné promile. Po něm ještě v Jičíně muži stejného věku, který řídil vozidlo Subaru Forester, naměřili policisté 1,02 a 0,95 promile alkoholu v dechu. Oba rovněž na místě přišli o řidičské průkazy.

V nočních hodinách pátrali policisté po pohřešovaných osobách. Z procházky se do ústavu sociálních služeb na Jičínsku nevrátili dva senioři. Osmapadesátiletá žena vyvezla na invalidním vozíku na výlet padesátiletého muže. Když pracovníci domova zjistili, že se oba nevrátili, oznámili celou věc na linku 158. Policisté začali okamžitě po těchto osobách pátrat. Podařilo se jim zjistit směr, kterým se vydaly a tak požádali sousední obvodní oddělení o spolupráci. Až v časných ranních hodinách hlídka z Obvodního oddělení Městec Králové unavené seniory našla a šťastně je dopravila zpět do ústavu. O dvě hodiny později oznámil starostlivý dědeček pohřešování dvacetiletého vnuka. Ten po práci vyrazil na koupaliště. To byla poslední informace, kterou o mladíkovi oznamovatel měl. Večer ho udivilo, že ještě není doma, protože do práce vstává brzy ráno. Při prováděném šetření policejní hlídka potkala hledaného na místní komunikaci a doporučila mu cestu k domovu zrychlit, protože své zpoždění bude muset dědovi vysvětlit. Oba případy tak měly šťastný konec. (PČR)