V pátek 10. července oznámila v dopoledních hodinách na linku 158 žena, že u vlakového nádraží v Ostroměři leží koloušek a ona neví co má dělat. Oznamovatelka zřejmě chyběla ve škole, když nevěděla, že nemá na zvíře sahat. Na to jí musel upozornit až policista. V opačném případě by ho totiž jeho matka odvrhla.

Psinice, Osenice, Zliv a Bystřice. Tyto čtyři obce spojuje jedno jediné, a to vloupání do místních kostelů. Ty „navštívil“ během uplynulého týdne neznámý pachatel, který svatostánky pouze prošel, ale nakonec v nich nic neodcizil. Přesto celková škoda byla vyčíslena na 4 tisíce korun. Případ šetří kopidlenští policisté.

Nezodpovědný traktorista jel před polednem po silnici u Kopidlna. Na tom by nebylo až tak nic divného, kdyby ovšem neměl prázdné kolo a nejel jen po ráfku. Hlídka řidiči udělila pokutu ve výši 100 korun.

V odpoledních hodinách asistovali muži zákona při otevření bytu v Jičíně na náměstí Václava Čtvrtka, který si majitelka nedopatřením zabouchla. Dovnitř jí pomohli až přivolaní hasiči. Ti poté pokračovali do obce Radkyně, kde odklízeli strom ležící přes cestu.

Po patnácté hodině řešili policisté neshody v Nové Pace. Šestatřicetiletý muž zde napadl svého známého, kterému vyhrožoval drobným ublížením na zdraví a přitom ho uchopil za ruku a stále s ním cloumal. V tomto jednání pokračoval i po příjezdu hlídky, a to i přesto, že byl několikrát vyzván, aby svého jednání zanechal. Když si nedal říct, nezbylo policistům nic jiného, než mu za pomocí hmatů a chvatů přiložit pouta. Následně se podrobil dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 2.4 promile alkoholu. A tak cíl jeho další cesty byl jasný, Protialkoholní záchytná stanice v Hradci Králové, kam ho policisté v 19:00 předali do rukou odborníků.

Večer se pak přišli na řadu opilci. Nejdříve se neshodli v restauraci v Hořicích, kde se nakonec za přítomnosti hlídky omluvili a odešli domů. Další úřadovali v kempu v Milovicích, kde se měli dokonce poprat. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že si zde dva mladíci pouze vyměňovali názory. K žádné rvačce nedošlo, a tak i v tomto případě postačila domluva.

V sobotu 11. července se policisté vůbec nezastavili.

Ve dvě hodiny ráno oznámila na linku 158 žena z Butovse, že jí a děti slovně napadá manžel. Než stačila hlídka vyjet na místo, volala znovu s tím, že manžel odjel, a že až se vrátí, tak si to s ním vyřídí sama.

Po osmé hodině ranní vyjeli muži zákona do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde pracovníci místní ostrahy zadrželi třiasedmdesátiletou důchodkyni. Žena zde odcizila potraviny v hodnotě 95 korun, které se snažila pronést pokladnou bez zaplacení. To se jí ovšem nepodařilo, a tak nejenže musela zboží vrátit, ale navíc dostala v blokovém řízení pokutu ve výši 1 tisíc korun. A ta ostuda k tomu.

V dopoledních hodinách oznámil na linku 158 řidič osobního vozidla, že na železničním přejezdu u Jičíněvse neustále blikají výstražná světla. V tomto případě se jednalo o závadu, kterou vzápětí odstranili pracovníci drah.

Poté přišli na řadu řidiči, kteří si nelámali hlavu s placením benzínu. První z nich přijel na benzínovou čerpací stanici v Robousích, kde natankoval do vozidla BMW přes 30 litrů pohonných hmot a poté z místa rychle ujel. Asi nějaký chudák, který sice měl na drahé vozidlo, ale už ne 999 korun na zaplacení benzínu. Druhý „chudák“ tankoval rovněž do vozidla BMW. V tomto případě na benzínové čerpací stanici v Ostroměři, kde i on poté, co uložil tankovací pistoli do stojanu, skočil do vozidla a rychle odjel. Po sobě pouze zanechal dluh ve výši 897 korun.

Poté vyjeli muži zákona opět do obchodního domu v Jičíně na autobusovém nádraží. V tomto případě zde úřadovala pětadvacetiletá žena, která ovšem nekradla z hladu. Ta se vyloženě zaměřila na oblečení a drogerii. Celkem zde nakradla zboží za 1.079 korun. Ani ona se z lupu dlouho neradovala, neboť jí za pokladní zónou zadrželi pracovníci místní ostrahy. Přivolaná hlídka, pak mladé ženě vyměřila pokutu ve výši 1 tisíc korun.

Před polednem zabloudila v lese u Holovous žena se čtyřletým dítětem. Nevěděla, kde se nachází, a tak zavolala o pomoc na linku 158. Nakonec jí z lesa pomohl manžel, který ji navigoval pomocí mobilního telefonu.

Na vozidlo Avia, které z korby ztrácelo cihly, upozornili projíždějící řidiči v Nové Pace. Hlídka, která vyjela na místo, již nikde uvedené vozidlo nezastihla. Těžko říci, jak velký náklad dovezl řidič Avie do cíle své cesty. Soudě podle vysypaných cihel v Nové Pace na kruhovém objezdu toho asi moc nebylo.
V odpoledních hodinách vyjeli muži zákona spolu se záchrannou službou v Jičíně do Kollárovy ulice, kde se měl pohybovat polonahý mladík s poraněnou hlavou. Na místě pak zjistili, že se jedná o opilce, který spolu se svými kamarády skákal na koupališti do vody a přitom si poranil hlavu. Velmi nebezpečná zábava, která naštěstí v tomto případě dopadla bez následku.

Veselo měli v podvečerních hodinách v jedné z heren v Nové Pace, kde došlo k fyzické rozepři mezi dvěma hosty. Tak dlouho se strkali, až rozbili skleněnou výplň chladícího boxu. Starší z nich, jednatřicetiletý, byl tak opilý, že nakonec noc strávil na Protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové, kam ho policisté s 3.24 promile alkoholu eskortovali.

Po dvaadvacáté hodině vyjížděli hlídky na rušení nočního klidu. Nejdříve to bylo do Chyjic, kde si mládež na místním hřišti hlasitěji pouštěla hudbu. V tomto případě postačila domluva. Dále vyjeli v Jičíně do Hradecké ulice, kde však nikoho, kdo by rušil noční klid, nenašli.


Neděle 12. července nebyla o nic klidnější.

Ve dvě hodiny ráno vyjeli muži zákona do obce Pecka, kde se měli fyzicky napadat účastníci místní diskotéky. Hlídka už nikoho z nich na místě nenašla. Asi věděli proč se mají „vypařit“.

Následně na to oznámila na linku 158 slečna v Nové Pace, že jí někdo v herně odcizil kabelku, ve které měla peníze, mobilní telefon a další věci. Slečna byla zřejmě indisponovaná, neboť hlídka, která vyjela na místo, okamžitě kabelku našla.

Na policii se obrátila po čtvrté hodině ranní žena z Horního Lochova s tím, že se jí někdo dostává do domu. Na místo okamžitě vyjela hlídka, která zjitila, že se jedná o mladíka, který byl na návštěvě u sousedů. Ten byl tak opilý, že si spletl dům a místo ke svému kamarádovi se dobýval právě k jeho sousedům.

Opravdu lepší dobu na manželskou hádku si nemohl vybrat pár v Hořicích. V pět hodin ráno na sebe hulákali na náměstí, až je musela přijet „umravnit“ policejní hlídka, která oběma řádně domluvila.

Na pobíhajícího psa v jičínském parku upozornil nad ránem opilý muž, který trval na tom, aby ho policisté odchytili. Hlídka však na místě žádného psa nenašla. Muž nakonec uvedl, že mu pes nic nedělal a vlastně si ho ani nevšímal.

Přes den byl relativní klid a v podvečerních hodinách začaly sousedské neshody v Hořicích, kde si dva sousedé dělají neustále naschvály a k tomu zřejmě potřebují soudce v podobě policistů. (PČR)