V dopoledních hodinách vyjela policejní hlídka řešit sousedské neshody do Staré Paky. Co bylo předmětem sporu není jasné. Jasné je pouze to, že starší žena vstoupila do chodby bytu své mladší sousedky a zde ji sprostě nadávala a vyhrožovala, že ji rozbije zařízení. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po poledni vypátrali policisté v Jičíně šestatřicetiletého muže z Jičínska, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. O svoji svobodu se ovšem bát nemusel, neboť byl po provedení potřebných úkonů opět volný.

V odpoledních hodinách se obrátila na policisty v Nové Pace majitelka psa z Lázní Bělohradu, která má za sebou nepříjemný zážitek z venčení svého čtyřnohého kamaráda. Při procházce totiž potkala nevychovaného psa, kterého majitelka neměla na vodítku a tento hned na jejího rafana zaútočil. Ten si to pochopitelně nenechal líbit a útočníka zřejmě lehce škrábl. Teď jeho majitelka po ženě požaduje uhrazení účtu za veterinární ošetření. K této situaci ovšem vůbec nemuselo dojít, kdyby měla žena svého psa na vodítku. Případ teď šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V podvečerních hodinách se hádali v Jičíně v Dělnické ulici dva opilí švagři. Uklidnili se až po příjezdu policejní hlídky, která oběma řádně domluvila. Následně na to muži zákona pokračovali co jedné z restaurací v Jičíně, kde host odmítl zaplatit útratu. Možná mu nechutnalo a nebo možná jen zkoušel co obsluha vydrží. Nakonec přece jen účet vyrovnal a v tichosti zařízení opustil. (PČR)