V ranních hodinách oznámila na linku 158 obsluha restaurace na nádraží v Jičíně, že jeden z hostů, zřejmě bezdomovec, je zde velmi agresivní, je hlučný a vulgární vůči ostatním hostům. Nakonec si s ním přece jen poradili a ještě před příjezdem hlídky ho z lokálu vykázali.

V odpoledních hodinách pak muži zákona vyjeli v Jičíně do jedné z prodejen na Valdštejnově náměstí, kde pracovníci místní ostrahy zadrželi nepoctivou zákaznici. Ta zde odcizila parfémy a další kosmetiku v hodnotě nejméně 1.400 korun. Po příjezdu hlídky nejenže musela žena odcizené zboží vrátit, ale navíc dostala v blokovém řízení pokutu ve výši 1 tisíc korun.

Po sedmnácté hodině oznámil na linku 158 anonym, že u obce Libuň leží na železničním přejezdu jeden a půl metru dlouhá trubka, kterou je potřeba odstranit. Policisté, kteří hned vyjeli na místo, ji našli už mimo kolejiště. Zřejmě ji stačil odstranit někdo jiný, který ji zde našel před jejich příjezdem.

Volně pobíhající psi zaběhli v odpoledních hodinách na dvorek jednoho z rodinných domků v malé obci na Hořicku. Majitelka nemovitosti si s nimi nevěděla rady, a tak žádala o pomoc na lince 158. Policista ženu odkázal na starostu obce, který se jistě o chlupáče postaral.

Ve večerních hodinách hodinách kontrolovala policejní hlídka v Holíně osobní motorové vozidlo Škoda Octavia, které řidil devatenáctiletý mladík z okresu Jičín. Jeho chování se jim zdálo velmi podezřelé, a tak ho vyzvali k provedení orientační zkoušky na přítomnost omamných a psychotropních látek. Tak jak předpokládali, byla pozitivní. Následně na to muži zákona mladíkovi zakázali další jízdu. Řidičský průkaz mu v tomto případě nezadrželi, protože ho již má do konce března zadržen.

Před půlnocí vypátrali muži zákona na obchvatu Jičína devětadvacetiletého muže z okresu Jičín, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. A tak se jeho současným domovem stala Vazební věznice v Hradci Králové, kam ho policisté ještě v noci eskortovali.

Před druhou hodinou ranní vyjela hlídka do Žlunic, kde se vloupal dosud neznámý pachatel do místní prodejny. Uvnitř odcizil cigarety za bezmála 70 tisíc korun, a poté rychle zmizel. Případ šetří kopidlenští policisté jako trestný čin krádeže.