Ve čtvrtek 30. dubna se mnozí chystali na pálení čarodějnic. Mezi ně patřily i dvě třináctileté dívenky z Jičína, kterým ale rodiče čarodějnický rej zakázali. To se jim pochopitelně nelíbilo, a tak zákaz nezákaz, vydaly se večer do ulic. Vzhledem k tomu, že o sobě nepodaly žádnou zprávu, došla před dvaadvacátou hodinou rodičům trpělivost a vše oznámili na policii. Muži zákona pak dívky celou noc hledali. Nakonec je „objevili“ v půl šesté ráno na náměstí. Poté co obě uvedly, kde se celou noc zdržovaly, putovaly obě k rodičům.

V odpoledních hodinách vyjeli policisté do Hořic, kde se stala čtyřiadevadesátiletá seniorka obětí podvodnice. Ta starou paní navštívila v jejím bytě s tím, že je pracovnicí elektrárny, a že jí nese přeplatek za elektřinu. Důchodkyně neznámou ženu pustila dovnitř, což neměla dělat. Ta měla jediný cíla a to starou paní okrást, což se jí nakonec podařilo. Z bytu si totiž odnesla několikatisícovou hotovost.

Večer pak byl na Jičínsku klid.

Pátek 1. května byl Svátek práce. Na mnoha místech se konala různá shromáždění. Výjimkou nebyl ani Jičín, kde se sešlo několik desítek přiznivců komunistické strany. Jejich poklidný mítink se ovšem snažilo narušit 17 příznivců krajní pravice. S kapucemi přes hlavu a černými brýlemi pochodovali městem a přitom nesli tranparenty a vlajky. Policisté celou situaci zvládli a tak zabránili jakémukoliv narušení veřejného pořádku.

V dopoledních hodinách vyjeli policisté Na Špici, kde se majiteli nemovitosti vymklo z ruky vypalování trávy a požár, který se rychle šířil, nedokázal zvládnout. Čeveného kohouta nakonec zkrotili až přivolaní hasiči.

Po poledni obtěžovala žena snědé pleti v Jičína na parkovišti před jedním z obchodních domů v Hradecké ulici zákazníky, kterým nabízela zaručeně nefalšované zlaté předměty za výhodnou cenu. Hlídka ženu z místa vykázala.

V odpoledních hodinách přišli na řadu opilci. První z nich, který přetáhl oslavu čarodějnic se povaloval v baru v Hořicích. Vzhledem k tomu, že si s ním obsluha nevěděla rady, oznámila jeho přítomnost na policii. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o místního opilce, kterého postavila na nohy a nasměrovala k domovu.

Zpestření měli před čtrnáctou hodinou zákazníci obchodního domu v Jičíně na autobusovém nádraží, kteří se stali svědky žárlivé scény opilé dvojice. Nakonec je na místo musela přijet „umravnit“ policejní hlídka, která oběma řádně domluvila.

Následně nato řešili muži zákona rodinné neshody v Cholenicích a poté v Libáni. V obou případech se jednalo o déletrvající problémy mezi jednotlivými členy.

Po dvacáté hodině volal na linku 158 podnapilý muž, který velmi nesrozumitelně žádal o odvoz z Jičína do Hlásné Lhoty. I když byl velmi slušný, přesto mu policisté nemohli vyhovět. Odkázali ho na taxi nebo na autobusový spoj, kdy muž za radu poděkoval a zavěsil.

Dále vyjeli muži zákona do Lázní Bělohradu, kde parta místních bezdomovců údajně napadala obsluhu jedné z restaurací. Hlídka na místě už nikoho ze spolku nepřizpůsobivých lidí nezastihla.

Po půlnoci pobíhali, jako už mnohokrát, v Sobčicích dva psi, kteří utekli z domu. Jejich majitel je dlouhobobě mimo domov, a tak se ho zřejmě chlupáči vydali hledat. Nutno podotknout, že se jedná o rotvajlery, kteří už jen tím, že se pohybují sami bez košíku, budí strach u místních občanů. A není se co divit. Nakonec se o psy postaral starosta obce.

„Honem přijeďte mám neshody se synem“. Tak žádal ve tři hodiny ráno o pomoc na lince 158 muž z Jičína. Policisté, kteří vyjeli na místo, zjistili, že syn usnul u zapnuté televize. To otce, který se v noci probudil, natolik rozčílilo, že chtěl věc okamžitě řešit přes policii.


Sobota 2.května byla o poznání klidnější.

V ranních hodinách vyjeli policisté do Libuně, kde neznámý pachatel odcizil osobní motorové vozidlo Škoda Octavia šedé metalízy a dále vozidlo Škoda Fabia oranžové metalízy. K tomu všemu se ještě pokusil odcizit vedle zaparkované vozidlo Volkswagen Golf Combi, což se mu ovšem nepodařilo. Majitelé odcizených vozidel vyčíslili jejich hodnotu na částku téměř 560 tisíc korun.

V odpoledních hodinách se strhla potyčka mezi několika podnapilými bezdomovci v Jičíně na autobusovém nádraží. Co bylo předmětem jejich sporu se hlídka, která vyjela na místo, nedozvěděla. Všichni totiž stačili před jejím příjezdem utéct.

Další opilec, který zaměstnal muže zákona, tropil výtržnost v malé obci na Hořicku. Poté co se vrátil pěkně „vyzdobený“ domů z restaurace, začal slovně napadat celou rodinu. Byl velmi vulgární a vůbec mu nevadilo, že tak činí před zraky své malé dcerky. Policité kteří vyjeli na místo, našli muže ležet venku na chodníku. Vzhledem k tomu, že v jeho dechu naměřili 2,5 promile alkoholu, skončil na Protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.

Na hlučnou mládež si stěžovali občané malé obce na Jičínsku. Na místě pak muži zákona zjistili, že parta mladých lidí při grilování poslouchala hudbu. Policisté všem pouze domluvili a upozornili na dodržování nočního klidu.

Po půlnoci se bavil opilý mladík tím, že neustále volal na linku 158 a oznamoval, že v obci Pecka jezdí podnapilý řidič osobním vozidlem a „policajti“ nikde. Hlídka na místě však nikoho nezastihla, ani vtipného oznamovatele, ani opilého řidiče. (PČR)


Neděle 3. května byla z celého víkendu nejklidnější.

Po čtvrté hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v ulici 17. listopadu osobní motorové vozidlo Volkswagen Golf, které řídil sedmatřicetiletý muž z okresu Jičín. Už jak otevřel dveře, bylo policistům jasné, že se necestuje sám, ale s pořádnou „opicí“. V jeho dechu mu totiž naměřili 1.9 promile alkoholu. A tak nejenže přišel o svůj řidičský průkaz, ale navíc musel pokračovat v další cestě pěšky.

V odpoledních hodinách oznámil na linku 158 host jedné z restaurací v obci Pecka, že byl fyzicky napaden neznámým mužem. Dále uvedl, že musel z podniku rychle utéct, a že na stole zůstala jeho gulášová polévka, kterou v tom spěchu ani nestačil sníst. Hlídka pak na místě zjistila, že k žádnému napadení nedošlo, pouze si muž sedl na místo stálých štamgastů, na což ho několikrát důrazně upozornila, jak obsluha, tak i ostatní stálí hosté. A tak nakonec zřejmě ze strachu raději z restaurace utekl.

Po jednadvacáté hodině kontrolovala policejní hlídka v Jičíně na Husově třídě osobní motorové vozidlo Ford Fiesta, které řídil čtyřiatřicetiletý muž z okresu Jičín. Nutno podotknout, že i jemu koloval v žilách alkohol, což potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala přes 1.5 promile alkoholu. A tak řidič přišel o svůj řidičský průkaz a navíc si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.