V ranních hodinách vyšetřovali policisté krádež mobilního telefonu Sony Ericsson, který si jeho majitelka zapomněla v plaveckém bazénu v Hořicích. Když ho začala po hodině shánět, už ho nikde nenašla. Zřejmě si ho přisvojil nějaký nepoctivý nálezce.

V dopoledních hodinách navštívili muži zákona mateřskou školku v Lázních Bělohradě. Dětem vysvětlili, jak správně přecházet vozovku, kde si mohou bezpečně hrát a co dětal v případě, že je osloví neznámý muž či žena. Závěr patřil policistům ze služební kynologie, kteří pro děti připravili zajímavý program. Na zahradě školky jim předvedli ukázky vycviku služebních psů a po jejich ukončení si dokonce mohly děti chlupáče pohladit.

V odpoledních hodinách oznámila na linku 158 žena z Jičína, že si všimla v Havlíčkově ulici podezřele odstaveného osobního vozidla Škoda Favorit. Hlídka, která vyjela na místo, však nic závažného nezjistila. Vozidlo bylo řádně uzamčené a nijak nepřekáželo v silničním provozu.

Smůlu měl majitel garáže na Tužíně, který v odpoledních hodinách pálil v její těsné blízkosti klestí. Když si na chvíli odskočil netušil, co se může stát. V okamžiku, kdy se vrátil zpět, už byla garáž v jednom plameni. Na místo okamžitě vyjeli policisté a hasiči, kteří červeného kohouta zlikvidovali. I přes rychlý zásah byla škoda vyčíslena na 40 tisíc korun. Tento případ by měl být varováním pro ostatní, kteří se chystají na vypalování trávy nebo pálení klestí. Stačí totiž chvilka nepozornosti nebo větši poryv větru a neštěstí je na světě. Oheň se dokáže šířit velkou rychlostí a škody jím způsobené jdou mnohdy do statisíců. Co je to ovšem proti lidským životům které si v nejednom případě oheň vyžádal.

Před půlnocí kontrolovala policejní hlídka v Pševši osobní motorové vozidlo Škoda Favorit, které řídil jednadvacetiletý mladík z okresu Jičín. Po předložení dokladů se řidič podrobil orientační dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 0.5 promile alkoholu. A tak nejenže přišel o svůj řidičský průkaz, ale navíc mu policisté zakázali další jízdu.

V noci ještě řádil neznámý vandal v Jičíně v ulici Kosmonautů, kde u zaparkovaného vozidla Renault Kangoo rozbil dlažební kostkou boční okno. Tímto jednáním způsobil majiteli škodu ve výši 1.500 korun. (PČR)