V pátek 24. dubna vyjeli v ranních hodinách muži zákona do Žlunic, kde se neznámý pachatel vloupal do objektu jedné z firem. Uvnitř následně odcizil motorové pily v hodnotě nejméně 17 tisíc korun.

Další případ vloupání řešili policisté v Nové Pace. V tomto případě nebyly objektem zájmu zloděje pily, ale jízdní kolo, které odcizil ze sklepní kóje jednoho z panelových domů v ulici K Hájku. Majitel vyčíslil škodu na částku nejméně 12 tisíc korun.

Na linku 158 oznámil v dopoledních hodinách mužský hlas, že několik osob snědé pleti pálí na poli za obcí Popovice kabely. Hlídku, která vyjela na místo, už z dálky navigoval černý dým. Nakonec se u ohniště pohyboval pouze sedmadvacetiletý muž z okesu Jičín, kterého na místě vyřešili blokovou pokutou na místě nezaplacenou ve výši 1 tisíc korun.

Před polednem se pohybovala v Holíně a jeho okolí podezřelá žena, která měla na sobě tmavé oblečení a na očích brýle. Postupně obcházela domácnosti starších občanů s tím, že je pracovnicí katastrálního úřadu, a že jim nese přeplatek. Evidentně se chtěla vnutit dovnitř, což se jí ale nepodařilo. Nutno podotknout, že se všichni oslovení zachovali velmi opatrně a drzou ženu, která „vyrukovala“ s novou fintou, vždy od domu vyhnali.

Po třinácté hodině oznámila na linku 158 žena, že se v Nové Pace v ulici K Hájku pohybuje dosti špinavý středně velký pes, který se chová agresině. Dále uvedla, že pobíhá kolem dětského hřiště, a že má strach, aby nějaké dítě nepokousal. Na místo vyjeli strážníci městské policie, kteří se o něj postarali.

Na neoprávněný vjezd vozidel do lesa v okolí Dětenic upozornil před čtrnáctou hodinou cyklista, který se představil jako člen organizace zdravého rozumu. Policistu upozornil na to, že řidiči zajíždějí na lesní cesty a tím ohrožují životní prostředí. Dále uvedl, že je potřeba, aby si lidé nedělali z lesa „picknic – plac“, protože jinak nic dobrého po nás nezůstane.

V odpoledních hodinách přišli na řadu opilci. První z nich úřadoval ve Valdicích, kde se domáhal u své bývalé manželky vydání svých dětí. Ta mu je z pochopitelných důvodů nechtěla dát, což zase on nemohl pochopit. Hlídka, která vyjela na místo obě zúčastněné strany uklidnila a muž poté sám odešel.

V podvečerních hodinách kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace v Nádražní ulici osobní motorové vozidlo Toyota Liteace, které řídila devatenáctiletá slečna. Během kontroly muži zákona zjistili, že řidička nevlastní a nikdy nevlastnila potřebné řidičské oprávnění. Z tohoto důvodu si vyslechla ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Procházka se psem skončila v podvečerních hodinách v Jičíně tragédií. V okamžiku, kdy mladý pár procházel se svojí dogou kolem zahrádkářské kolonie, spadl na psa strom, který ho usmrtil. Věc si na místě převzali městští strážníci.

V noci ještě oznámil na linku 158 silně podnapilý mladík, který velmi nesrozumitelně a zmateně uvedl, že byl fyzicky napaden, a že je někde na výjezdu z Jičína. Hlídka, která vyjela na místo, mladíka našla, kdy tento uvedl, že vlastně napaden nebyl, a že přespí u své známé, která z něj bude mít určitě radost.

Sobota 25.dubna nebyla o nic klidnější.
Půl hodiny po půlnoci řešili policisté v Sobotce krádež jízdního kola, které si majitel odstavil u jedné z restaurací. Jaké bylo jeho překvapení, když chtěl jet domů a neměl na čem. Kolo si zřejmě přivlastnil neznámý zloděj, který na něm odjel.

Další krádež, v tomto případě sudu od kofoly řešili pro změnu jičínští policisté. Prázdný sud odcizil dosud neznámý pachatel od jedné z pivnic v Jičíně na náměstí, kdy jeho hodnot vyčíslil majitel na 1.200 korun. Kdo se chtěl takto obohatit, teď šetří místní policisté.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona spolu s hasiči do Libuně, kde hořela suchá tráva podél železniční tratě. K jejímu zahoření došlo zřejmě vlivem jiskry od parní lokomotivy. Hasiči požár během několika minut zlikvidovali.

Po desáté hodině dopolední oznámil na linku 158 anonym, že před mostem u obchvatu Jičína leží nějaký muž. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která zjistila, že se jedná o jednašedesátiletého muže, které bylo mimo jiné vyhlášeno celostátní pátrání po pobytu. O svoji svobodu se ovšem bát nemusel. Po provedeným úkonech byl totiž opět volný a mohl se jít dospat.

Poházené tašky, jízdní kolo a osoba ležící v prostoru křitovatky na výjezdu z Jičína vyděsily v odpoledních hodinách projíždějící řidiče. Hlídka, která vyjela na místo zjistila, že se jedná o jim velmi dobře známou ženu, která byla jako vždy, silně opilá. Poté co ji policisté probudili, se zvedla s tím, že si jde tedy lehnout někam jinam, když tady překáží.

Večer pak muži zákona vyjeli do Popovic, kde neznámý vandal řádil na místním hřbitově. Nejenže zde rozházel květinovou výzdobu, ale navíc pokapal hroby voskem a poničil náhrobní kameny. Celková škoda byla vyčíslena na 25 tisíc korun.

Na údajné napadení vyjeli sobotečtí policisté na vlakové nádraží do Libošovic. Nakonec vyšlo najevo, že k žádnému napdení nedošlo, pouze si dva muži velmi hlučně vyměňovali své názory.

To o názor svého trenéra zřejmě nestál jeden z fotbalových hráčů ve Staré Pace, který si večer před zápasem dopřával alkoholu, což se nelíbilo jeho „kouči“. Poté co ho upozornil, aby už nepil, nasedl mladík venku před restaurací do svého vozidla, kterým opakovaně narazil do lavic a dále do výlohy. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 15 tisíc korun. Případ šetří policisté mimo jiné, i jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť mladík má Městským úřadem v Nové Pace vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

V noci vyjeli policisté řešit dopravní nehodu do obce Údrnice. Nutno podotknout, že se na místě nestačili divit. Řidič, který nacouval s vozidlem Škoda Fabia do oplocení domu, byl totiž teprve čtrnáctiletým mladíkem. To ale nebylo vše. Školák se navíc podrobil dechové zkoušce, která u něj prokázala 1.52 promile alkoholu. S naměřenou hodnotou souhlasil nejen on, ale i babička, která byla zkoušce přítomna.

Neděle 26.dubna
začala pro policisty dalším opilcem. Přesněji řečeno opilou ženou. Ta oznámila na linku 158, že byla v Dětenicích napadena skupinkou útočníků, kteří jak doslova uvedla, jí rozbili hubu a přitom jí roztrhli obočí. K hlídce, která vyjela na místo se však žena nehlásila a ani nikde poblíž nebyla.

V dopoledních hodinách vyjeli policisté několikrát na náměstí v Kopidlně, kde se neustále povaloval u silnice místní opilec. V okamžiku, kdy na místo vyjeli již potřetí, mu doporučili, aby si šel lehnout do parku.

Po poledni přišla v Jičíně na Husově třídě jedna z maminek o svoji peněženku. Tu měla v tašce, kterou měla zavěšenou na dětském kočárku. Zloděj, který se peněženky zřejmě v nestřeženém okamžiku zmocnil, si tak přišel na více než 1 tisíc korun.

V odpoledních hodinách oznámila na linku 158 žena, že se v lese nedaleko obce Bačálky nachází malý koloušek, který vypadá jako kočka a vůbec se na ni nedívá. Dále uvedla, že má o něj strach a chce ho zachránit, protože vůbec na nic nereaguje. Policista jí vysvětlil, že v žádném případě nesmí na koloucha sahat, jinak by ho jeho matka odmítla. To žena nemohla pochopit a stále se domáhala pomoci pro něj. Možná chyběla na hodině přírodopisu, neboť už tam se děti učí, jak se mají chovat ke zvířatům ve volné přírodě. Nakonec jí policista zkontaktoval s místním myslivcem, který jí opět důrazně upozornil na to, aby na nalezené zvíře nesahala, což snad už pochopila.