V dopoledních hodinách nabízeli v Jičíně na parkovišti u jednoho z obchodních domů na autobusovém nádraží dva muži snědé pleti náhodným kolemjdoucím zaručeně kvalitní mobilní telefony. Podle několika svědků byli velmi neomalení, ba až přímo vlezlí. Hlídka, která vyjela na místo, oba „obchodníky“ zkontrolovala a poté jim vysvětlila, že zde nejsou vítáni. Nutno podotknout, že si vzali slova policistů k srdci a z místa okamžitě odjeli osobním vozidlem Škoda Octavia.

Další dvě osoby tmavší pleti se pro změnu neoprávněně pohybovaly v objektu jedné z firem ve Staré Pace, kam vjely osobním vozidlem Škoda Favorit. Jejich přítomnost se pochopitelně nelíbila majiteli firmy, který vše oznámil na policii. Policisté na místě oba muže zkontrolovali a navíc zjistili, že řidič vozidla porušil ustanovení dopravní značky zákaz vjezdu všech vozidel. Z tohoto důvodu mu vypsali pokutu na místě nezaplacenou na částku 2 tisíce korun.

Odpoledne pak bylo ve znamení dopravních nehod. K té nejzávažnější došlo po šestnácté hodině v Jičíně v Jiráskově ulici, kde opilý, čtyřiadvacetiletý řidič narazil osobním vozidlem Renault Mégane do lampy veřejného osvětlení. I když při nehodě utrpěl lehké zranění, přesto nic nebránilo tomu, aby si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V podvečerních hodinách asistovala jedna z hlídek při vyproštění nákladního vozidla, které vjelo u Popovic do příkopu. Následně oznámila na linku 158 obsluha benzínové čerpací stanice v Jičíně, že se v prostoru benzínky podezřele pohybuje dodávkové vozidlo Renault Trafic, které třikrát projel bez zastavení kolem stojanů. Na základě této informace policisté několikrát během noci benzínku zkontrolovali, ale žádný výskyt podezřelých osob nezjistili.

Jedno policejní a pět hasičských vozů vyrazilo před půlnocí do Šárovcovy Lhoty, kde došlo v novostavbě rodinného domku k zahoření elektroinstalace v rozvaděči. Majiteli domu se však podařilo ještě před příjezdem složek záchranného integrovaného systému požár uhasit. (PČR)