Strach o svého staršího souseda měli v dopoledních hodinách nájemníci bytového komplexu v Hořicích v Riegrově ulici. Muže od neděle 1. března nikdo neviděl a ani z jeho bytu nebyly slyšet žádné zvuky. Vzhledem k tomu, že se všichni obávali o jeho život a zdraví, nezbylo nic jiného, než jeho byt prohlédnout. Poté, co přivolaní hasiči překonali zámek u dveří se všem evidentně ulevilo. Muž se totiž v bytě nenacházel. Šetřením policisté zjistili, že je důchodce již od neděle hospitalizován v nemocnici v Jičíně.

„Doběhnout“ starého pána se nestyděla dvojice podvodníků v malé obci na Hořicku. Muže navštívili s tím, že vykupují staré železo, za které dobře platí. Vzhledem k tomu, že důchodce měl kolem domu spoustu „harampádí“, kterého se chtěl zbavit, s jejich nabídkou souhlasil. Oba téměř vše co našli, naložili na přívěsný vozík a muži slíbili, že se za chvíli pro zbytek kovového šrotu vrátí. Do současné doby se mu však neozvali a rovněž mu nedali peníze za odvezené železo. Jeho hodnotu majitel vyčíslil na 1.200 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách oznámila na polici v Kopidlně studentka, že jí neznámý pachatel odcizil v šatně místní školy mobilní telefon Motorola v hodnotě nejméně 3.500 korun. I v tomto případě se jedná o přestupek proti majetku.

Po čtrnácté hodině vyjeli muži zákona do jedno z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici, kde pracovníci místní ostrahy zadrželi nepoctivého zákazníka. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že se jedná o sedmatřicetiletého muže z okresu Karlovy Vary, který zde odcizil potraviny v hodnotě 206 korun. I když musel nezaplacený nákup vrátit, přesto s prázdnou neodešel. Na cestu mu policisté vypsali pokutu na místě nezaplacenou ve výši 1 tisíc korun.

Nejenom řidiči, ale už i řidičky ujíždějí bez zaplacení pohonných hmot od benzínových čerpacích stanice. Jedna z nich přijela v podvečerních hodinách osobním vozidlem Daewoo na benzínku v Jičíně, kde si následně natankovala do nádrže přes 40 litrů benzínu. S placením si ovšem hlavu nelámala a jen co uložila tankovací pistoli do stojanu, skočila do vozidla a odjela neznámo kam. Na místě po ní zbyl dluh ve výši 1.031 korun.

Před půlnocí volali na linku 158 dva opilí bezdomovci, že nutně potřebují psychologa. Po delší době z nich „vypadlo“, že vlastně žádného psychologa nechtějí. Zřejmě si potřebovali jen tak s někým pohovořit a vzhledem k tomu, že linka tísňového volání je zdarma, byla volba jasná.

Další opilec volal několikrát na linku 158 a to mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní. Nutno podotknout, že byl tak ovlivněn alkoholem, že mu službu konající policista nejdříve vůbec nerozuměl. Až po několika minutách, kdy se alespoň trochu rozmluvil, policista pochopil, že byl s kamarádem na večeři a teď mu je z toho špatně. Zřejmě snědl něco nedobrého. (PČR)