K první z nich vyjeli do Staré Paky, kde se jednapadesátiletý řidič osobního vozidla Toyota RAF zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla, vjel do protisměru, kde se bočně střetl s nákladní vozidlem Land Rover Discovery. Ke zranění osob nedošlo, alkohol u řidičů byl na místě vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

Opožděný vánoční dárek dostala majitelka osobního vozidla Hyundai Pony, které ji v říjnu odcizil dosud neznámý pachatel. Vozidlo bylo totiž nalezeno v obci Březovice. Po nezbytných úkonech pak již nic nebránilo tomu, aby si ho šťastná majitelka převzala.

Před polednem oznámil na linku 158, dle hlasu opilý muž z Lázní Bělohradu, že mu jeho přítelkyně ukradla 3.500 Kč a nechce mu je vrátit. Následně novopačtí policisté zjistili, že ji sám peníze dal. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o žádnou krádež, věc na místě vyřídili domluvou. Ta se ovšem minula účinkem, neboť o několik minut později volala pro změnu jeho přítelkyně, že ji muž stále napadá a chce peníze vrátit. Po příjezdu hlídky se oba aktéři uklidnili a shodně uvedli, že šlo pouze o domácí roztržku a následně se vydali na procházku městem.

Kopidlenští policisté řešili v odpoledních hodinách krádež stromů z lesa u obce Střevač. Dosud neznámý zloděj zde nejdříve pokácel a následně odcizil šest vzrostlých dubů v hodnotě několika tisíc korun. Případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Ekologicky zlikvidovat a následně trvale vyřadit z evidence vozidel nepojízdné motorové vozidlo Škoda Pick-up se rozhodla o prvním svátku vánočním jeho majitelka na Sobotecku. K jejímu překvapení ji zřejmě někdo předběhl, neboť vozidlo, které mělo být zaparkované na zahradě usedlosti, se zde již nenacházelo. Věc policisté šetří jako přestupek proti majetku.

K vymoženostem dnešní doby patří bezesporu i mobilní telefony. Jen na Štědrý den bylo z našich mobilů odesláno na 72 milionu SMS zpráv. Ne všechny však byly pro příjemce milé. O tom by mohla vyprávět majitelka jednoho z přístrojů z Jičínska, které zasílá její známý velmi vulgární zprávy, jejichž obsah ji uráží na cti.

V odpoledních hodinách vyjeli policisté do jednoho z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici, kde úřadovaly dvě zlodějky. První, třiapadesátiletá zde odcizila zboží v hodnotě přes 1 tisíc korun a druhá, pětadvacetiletá pak byla o něco skromnější. Ta se snažila pronést přes pokladní zónu zboží v hodnotě 827,90 Kč. Je otázkou, zda jim krádež stála za to. Obě si totiž uřízly pěknou osudu a navíc odešly s velkou pokutou.

V podvečerních hodinách došlo i na zvířata. Nejdříve objevili náhodní kolemjdoucí na Buškovském rybníku tři zamrzlé labutě a poté se po silnici u Nové Paky měla prohánět tři divoká prasata. Dle jednoho z řidičů byla velká jako stodola. I když hlídka celý úsek několikrát projela, přesto černou zvěř nikde nenašla.

Zřejmě nějaký zapomnětlivý rodič ponechal v noci na chodníku v Jičíně na Husově třídě dětský kočárek. Ten zde našla po dvaadvacáté hodině žena, která vše oznámila na linku 158. Na místo vyjela policejní hlídka, která ho naložila do vozidla a převezla na obvodní oddělení.

Problém s neplatícím hostem měli nad ránem v jedné z heren v Nové Pace. Podnapilý mladík byl na obsluhující personál velmi drzý a odmítl uhradit útratu. Ve svém vulgárním projevu pokračoval i před policejní hlídkou, kterou rovněž častoval nevybíravými výrazy. Vzhledem k jeho chování a silné opilosti nakonec skončil v Protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové. (HZS)