V ranních hodinách vyšetřovali dopravní nehodu, ke které došlo na obchvatu Jičína. Osmadvacetiletý řidič se zde otáčel se svým vozidlem Opel Astra a přitom se střetl s vozidlem Škoda Octavia. Při nehodě utrpěl řidič škodovky a jeho spolujezdkyně lehké zranění. Alkohol u řidičů byl na místě vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda byla vyčíslena na 120 tisíc korun.

Následně muži zákona vyjeli do jedno z obchodních domů v Jičíně v Hradecké ulici, kde pracovníci místní ostrahy odhalili při krádeži zboží v hodnotě 359 korun osmadvacetiletého zákazníka. Přivolaná hlídka věc na místě vyřídila v blokovém řízení a to pokutou ve výši 1 tisíc korun.

Bez řidičského oprávnění usedl v dopoledních hodinách za volant osobního vozidla Opel Zafira čtyřiačtyřicetiletý muž. K jeho smůle ho v Jičíně v ulici Pod Lipami kontrolovala policejní hlídka, která tento jeho nedostatek odhalila. Teď mu za trestných čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění hrozí až roční vězení.

Po poledni vyjeli muži zákona do Nové Paky, kde si údajně mladá žena zabouchla u rodinného domku hlavní dveře. Policisté však na místě zjistili, že zde nemá trvalé bydliště a ani není majitelkou uvedené nemovitosti. Z tohoto důvodu ji nemohli přivolaní hasiči dveře otevřít.

Neskutečně drze si počínal po poledni dosud neznámý řidič, který se svým vozidlem zastavil na „Babáku“ a před zraky projíždějící řidičů si v přilehlém lesním porostu uřízl vánoční stromeček. To se jednomu z nich nelíbilo, a proto vše oznámil na policii. I když hlídka hned vyjela na místo, přesto už zloděje nezastihla. Doufejme, že pod kradeným stromečkem nenajde žádné dárky. (PČR)