V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do Nové Paky, kde v Kotíkově ulici dosud neznámý pachatel poškodil dveřmi vozidla Škoda Favorit lak na vedle stojícím vozidle Renault Mégane. Celková škoda byla vyčíslena na 2 tisíce korun.

Na pohyb podezřelého muže upozornila před polednem žena z Kopidlna. Ten se měl pohybovat v okolí náměstí, kde zkoušel otevírat dveře u rodinných domů a přitom nahlížel do oken. Hlídka, která vyjela na místo zjistila, že se jedná o pracovníka jednoho z mobilních operátorů, který zde nabízel produkty svého zaměstnavatele.

Následně na to vyjeli muži zákona do Hořic, kde jednu z místních prodejen navštívil nepoctivý zákazník. Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka, který zde odcizil deodorant. Nutno podotknout, že se mu krádež vůbec nevyplatila. Nejenže musel spray vrátit, ale navíc dostal v blokovém řízení pokutu ve výši 500 korun a k tomu všemu se ještě o celé záležitosti dozvěděla jeho matka, která jistě učinila kroky k jeho nápravě.

Další nepoctivý zákazník operoval pro změnu v Jičíně v jednom z obchodní domů v Hradecké ulici. V tomto případě se jednalo o osmapadesátiletou ženu, která zde odcizila maso v hodnotě 368 korun. K její smůle ji odhalili pracovníci místní ostrahy, kteří vše oznámili na policii. Přivolaná hlídka pak věc vyřídila na místě blokovou pokutou ve výši 1 tisíc korun. Z to by už bylo pár řízků.

Po patnácté hodině kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Poděbradově ulici osobní motorové vozidlo Ford Escort, které řídil jednatřicetiletý muž z okresu Jičín. Nutno podotknout, že moc zdravě zrovna nevypadal. Byl celý bílý a měl neobvykle rozšířené zorničky očí. Z tohoto důvodu ho policisté vyzvali k provedení orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Jeho pozitivní výsledek nikoho nepřekvapil, a tak mu policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Lepší dobu na řešení pracovně právních vztahů si nemohl vybrat muž z Jičína, který před půlnocí oznámil na lince 158, že mu zaměstnavatel dluží peníze. Vzhledem k tomu, že velmi těžko artikuloval a nebylo mu téměř rozumět, bylo jasné, že je víc než dost opilý. Z tohoto důvodu mu službu konající policista doporučil, aby věc začal řešit až ráno.

Další opilec volal na linku 158 z Nové Paky. V tomto případě oznámil, že ho pravděpodobně někdo svlékl v herně ze šatů a on teď stojí venku nahý a je mu hrozná zima. Nutno podotknout, že i když byl v dosti choulostivé situaci, přesto byl při hovoru s policistou velmi sprostý a arogantní. Nakonec na místo vyjela policejní hlídka, která naháče našla a odvezla domů. Co se ale přesně stalo, se stejně od něj nedozvěděla.

V půl druhé v noci kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace v Pražské ulici osobní motorové vozidlo Opel Astra Caravan, které řídil pětačtyřicetiletý muž z okresu Jičín. Už jak otevřel dveře a začal hovořit bylo policistům jasné, že se před jízdou posilnil alkoholem. A nemýlili se. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 2 promile alkoholu. Ani nezapíral a sám uvedl, že si dal před jízdou čtyři piva. Z tohoto důvodu mu policisté zakázali další jízdu. O jeho dalším osudu teď bude rozhodovat správní orgán příslušného městského úřadu. (PČR)