V ranních hodinách řešili policisté rodinné neshody v Hořicích. V tomto případě šlo o peníze, které požadoval syn na své matce. Vzhledem k tomu, že mu je nechtěla dát, asi věděla proč, začal ji slovně napadat. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti občanskému soužití.

Budovu restaurace v Kopidlně „očesal“ v noci ze středy na čtvrtek dosud neznámý pachatel, který z její zadní části odcizil měděný svod a pozinkový okap v hodnotě 2.500 korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

V dopoledních hodinách vyjeli muži zákona do Železnice, kde se dosud neznámý pachatel vloupal do sklepa jedné z restaurací. Uvnitř následně odcizil několik sudů s pivem a limonádou. Celková škoda byla vyčíslena na 52 tisíc korun. Případ šetří policisté jako přečin krádeže.

Nevítanou návštěvu měla v dopoledních hodinách majitelka bytu v Jičíně v ulici U Trati. Dosud neznámý pachatel téměř celý byt prohledal a poté zde odcizil šperky ze žlutého a bílého kovu a dále mobilní telefon s nabíječkou. Celková škoda byla vyčíslena na 151 tisíc korun.

Před třináctou hodinou se obrátil na linku 158 náhodný řidič s tím, že na hlavní silnici mezi Ostroměří a Hořicemi stojí osobní motorové vozidlo Volvo stříbrné barvy, jehož posádka snědé pleti se snaží zastavovat projíždějící auta. Jednalo se o tři muže, kteří se doslova vrhali před vozidla a tak nutili řidiče, aby zastavili. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která již vozidlo ani posádku nikde nenašla.

Doplnit zásoby alkoholu se rozhodl v podvečerních hodinách třiapadesátiletý muž z malé obce na Kopidlensku. Z tohoto důvodu usedl za volant osobního vozidla Renault Modus a vyrazil na cesty. Dojel až do Libáně, kde ho v ulici Nad Hřištěm zastavila policejní hlídka. V tu chvíli pochopil, že je zle. Před jízdou se totiž řádně posilnil rumem, což nakonec policisté sami zjistili. V dechu mu totiž naměřili přes 2.1 promile alkoholu. A tak si ještě téhož dne vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V noci ještě muži zákona domlouvali několika mladíkům, kteří v Hořicích rušili noční klid a poté vyjeli do Nové Paky, kde pro změnu notně opilý muž oznámil, že byl fyzicky napaden. Hlídka na místě nakonec zjistila, že k žádnému napadení nedošlo, ale že muž volal z preventivních důvodů napřed, kdyby ho náhodou někdo opravdu zbil. A tak mu policisté alespoň řádně domluvili a vysvětlili, k čemu slouží linka tísňového volání 158.