V ranních hodinách vyjeli muži zákona v Hořicích do ulice Pod Lipou, kde se během pouhých deseti minut vloupal dosud neznámý pachatel do osobního motorového vozidla Peugeot 306. Uvnitř následně odcizil dva mobilní telefony, dámskou kabelu s finanční hotovostí, platební kartou a různými dokumenty. Majitelka vyčíslila škodu na částku téměř 20 tisíc korun.

Neznámá straka úřadovala v dopoledních hodinách ve vestibulu zdravotního střediska v Mlázovicích, kde se terčem jejího útoku stal dětský kočárek, ze kterého odcizila peněženku. Mladá maminka tak přišla o finanční hotovost, osobní doklady a doklady od vozidla. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 4 tisíce korun.

Na podezřelý prodej cigaret upozornil před jedenáctou hodinou dopolední na lince 158 anonym. Mužský hlas uvedl, že skupinka mužů nabízela na vlakovém nádraží v Jičíně cigarety za velmi výhodnou cenu. Policisté informaci na místě prověřili, ale nikoho podezřelého zde nezjistili.

Mrtvý holub vyděsil před polednem studenta střední školy v Hořicích. Opeřence našel na chodníku před školou a vzhledem k tomu, že měl strach z ptačí chřipky, raději vše oznámil na policii. Na místo vyjeli strážníci městské policie, kteří mrtvého holuba odklidili.

V odpoledních hodinách vyjeli muži zákona do obce Važice, kde mělo dojít k poškození stromů na zahradě jedné z usedlostí a dále k odcizení věcí z prostoru půdy domu. Policisté případ šetří jako přečin krádeže a poškození cizí věci.

V podvečerních hodinách řešili policisté partnerské neshody v Jičíně, kde se sedmnáctiletý mladík vydal ke své kamarádce. O jeho návštěvu ovšem nestál její současný přítel a problém byl na světě. Muži se na chodbě domu nejdříve slovně a poté i fyzicky napadli. Po celou dobu měl zřejmě navrch mladší z nich, který svému třiadvacetiletému sokovi vytrhl pramen vlasů a navíc ho udeřil kolenem do obličeje. Nakonec i jemu „došel dech“. Ve chvíli, kdy ztratil rovnováhu, upadl na požární hydrant, který tím poškodil. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti občanskému soužití.

Na vozidlo Opel Vectra, které bylo v příkopu mezi obcemi Cerekvice nad Bystřicí a Čenicemi, upozornil před dvacátou hodinou náhodný řidič. Vzhledem k tomu, že ve vozidle zůstal řidič, který spal a jeho dva spolujezdci, kterým bylo pro změnu nevolno, oznámil vše raději na záchrannou službu. Na místo vyjeli spolu se záchranáři i policisté, kteří se nestačili divit. Pětadvacetiletý řidič a jeho dva spolujezdci byli evidentně pod vlivem alkoholu. Celá posádka, která naštěstí neutrpěla žádné zranění, byla velmi agresivní. Řidič se navíc odmítl podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol. Vzhledem k tomu, že byli nezvladatelní, vyrazily na místo další policejní hlídky. Nakonec celou situaci uklidnil otec řidiče, který celé posádce havarovaného vozidla řádně domluvil. Až po jeho zásahu mohli policisté nehodu zadokumentovat. Celková škoda byla vyčíslena na 2 tisíce korun.

Nad ránem řešili muži zákona neshody v jedné z rodin na Hořicku. V tomto případě se dohadovala matka se svým bývalým manželem a dcerou. Spor vznikl ohledně ručníku, který muž položil na akumulační kamna a to i přesto, že byl několikrát upozorněn, aby tak nečinil. Nakonec měl muž uvedeným ručníkem napadnout mladší z žen. Hlídka, která vyjela na místo, všem řádně domluvila.