Svým uživatelům poskytuje také nejrůznější služby. Jednou z nich je určitě i možnost pohodlného obchodování. Bohužel se najdou i jedinci, kteří zdánlivou anonymitu virtuálního prostředí zneužívají ke svému obohacení na úkor podvedených zájemců o neexistující nabízené zboží, a požadují zaplacení domluvené finanční hodnoty věci před jejím doručením.

Obětí takového nepoctivého obchodníka se stal počátkem prosince i muž z Jičínska. Na internetovém portálu ho zaujala nabídka použitých měřicích přístrojů na elektroniku ze zahraničí. Odeslal dotaz na cenu zboží. Ta se zdála lákavá, protože běžně je výrobek dražší. Na základě faktury provedl platbu v zahraniční měně prostřednictvím internetového bankovnictví, ale objednané zboží neobdržel.

Následně zjistil, že identické zařízení bylo již prodáno v minulosti na jiném internetovém portálu. Podvodník pravděpodobně z původní nabídky okopíroval text a fotografie, které pak využil pro oklamání potenciálního zájemce. Poškozený přišel v přepočtu asi o čtyřicet tisíc korun.

Policisté nyní případ prošetřují pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, kdy podvodníkovi hrozí vězení ve výši až dvou roků. ⋌(kle)