Z jídelny, skladu a kuchyně odcizil maso, sádlo, škvarky, párky, bochník chleba a další potraviny v celkové hodnotě téměř 6 tisíc korun.

O týden později došlo k dalšímu vloupání. Tentokrát se pachatel zaměřil na rodinné domky. Během jediného dne tak „navštívil“ pět domácností. Jako první přišel na řadu dům v Barákově ulici, kde si vybral potraviny, alkohol, oblečení, kosmetiku, fotoaparát, peníze a další věci. Celý lup v hodnotě 8 tisíc korun si odnesl ve školním batohu, který našel v jednom z pokojů.

Následně se vydal k sousedům, kde pouze škodil. U obývacího pokoje rozbil dvě skleněné výplně balkonových dveří, poškodil žaluzie a rozbil vázu. Majitel vyčíslil škodu na téměř 6 tisíc korun.

Policisté chytli zloděje na ukradeném kole

Dále se vloupal do rodinného domku v ulici Jiřího z Poděbrad, kde v pokoji odcizil mobilní telefon a z peněženky hotovost v cizí měně. Při odchodu ale udělal velkou chybu. Na chodbě totiž zapomněl batoh s nakradenými věcmi z domu v Barákově ulici. Z místa nakonec odjel na jízdním kole, které stálo opřené před domem. Ne však daleko. O několik ulic dál ho zastavila policejní hlídka.

Hana Klečalová, tisková mluvčí policie, vysvětluje: „Policistům se zdálo jeho chování podezřelé, a navíc nebyl schopen vysvětlit původ kola, proto jej zadrželi a předvedli na služebnu. V té době ještě netušili, že mají před sebou zloděje a podvodníka v jedné osobě.“

Až na základě provedeného šetření policisté zjistili, že se jedná o dvaačtyřicetiletého muže, který se po celou dobu vydával za svého mladšího bratra.
„Vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, nebylo právě jednoduché zjistit jeho pravou identitu. Za svého bratra se vydával údajně proto, že měl strach z mafie, která ho již několik měsíců podle jeho tvrzení pronásleduje. Teď už se jí ale bát nemusí, neboť je v naprostém bezpečí. Jeho současným domovem je vazební věznice v Hradci Králové, kam ho poslal za vloupání do sedmi rodinných domů a jedné restaurace soudce Okresního soudu v Jičíně.

Škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na téměř 64 tisíc korun,“ dodává tisková mluvčí.

Policisté se rovněž zabývali otázkou, jak se do Miletína dostal. Od dubna zde pracoval jako dělník u jedné z firem. I když mu práce po dvou měsících skončila, přesto zůstal a bral různé melouchy. Peníze, které si vydělal, hned utratil. A protože přišel i o místo na ubytovně, začal přespávat u svých známých a kamarádů.

Nakonec skončil v místním seníku. Jak sám uvedl, ke krádežím ho dohnal i hlad. I když svého jednání velmi litoval a slíbil, že poškozeným škodu uhradí, přesto mu za trestný čin krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Klečalová.