V době, kdy ostatní zasedli ke slavnostní večeři, se vydal krást. Jeho první cesta vedla do Dřevěnice, kde nezajištěnými dveřmi vnikl do suterénu jednoho z rodinných domů. K jeho smůle ho uvnitř přistihla majitelka, která ho okamžitě vykázala ven. Mladík pak na dvoře nasedl do osobního vozidla Fiat Brava, se kterým odjel.

Daleko se však nedostal. Stačila první zatáčka a vůz skončil v poli. Ze zapadlého auta si vzal alespoň plastovou přepravku s 16 lahvemi jedenáctistupňového piva, klíčky od vozidla a osobní doklady. Následně se vydal do Radimi, kde v „lumpárnách“ pokračoval. Zde se pro změnu pokusil vloupat do jedné z rekreačních chalup, což se mu nepodařilo.

Úspěch slavil až u dalšího stavení, do kterého se dostal rozbitým oknem. Řinčení skla však zaslechl jeden ze sousedů, který vše raději oznámil na policii. A udělal dobře. Na místo ihned vyjela policejní hlídka, která mladíka zadržela v okamžiku, kdy vyskakoval oknem ven a přitom držel v ruce dřevěný kolovrátek, který uvnitř odcizil.

Ještě předtím však stačil v chalupě na několika místech založit požár, který se naštěstí podařilo přivolaným hasičům včas zlikvidovat. Mladík, který noc strávil v policejní cele, je teď podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného užívání cizí věci. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (PČR)