Dvacet jičínských a novopackých policistů se v sobotu vydalo spolu s městskými strážníky na kontrolu heren, barů a diskoték. Akce byla zaměřena na podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let a odstartovala na jedné z jičínských diskoték.

I přes důkladnou kontrolu zde policisté žádné nedostatky nezjistili. Druhá zastávka podle slov tiskové mluvčí policie Hany Klečalové už bez závad nebyla.

Pozitivní zkouška

Několik náhodně vybraných slečen i hochů se nejdříve podrobilo kontrole dokladů, a poté i orientační dechové zkoušce na alkohol. „Výsledek nebyl až tak překvapující. U čtyř z nich byla zkouška pozitivní, kdy nejvyšší naměřenou hodnotou bylo 1,27 promile alkoholu. Teenagery jsme předali přivolaným rodičům,“ říká Hana Klečalová. Po Jičínu se policie zaměřila na podniky v Nové Pace, na Pecce, v Hořicích a v Kovači.

Během noci policisté navštívili deset provozoven, kde zkontrolovali 41 mladistvých. S výsledky nás seznamuje tisková mluvčí: „U třinácti byl zjištěn alkohol. Ve dvou případech byla na vině obsluha, která návštěvníkům alkohol podala, a to i přesto, že v zařízení byla cedule, upozorňující na zákaz.

Jeden z obsluhujících pracovníků chybu přiznal a na místě zaplatil blokovou pokutu. Druhý vinu odmítl, a tak o jeho dalším osudu bude rozhodovat příslušný správní orgán.“ Policisté budou i nadále v podobných akcích pokračovat.