Zloději si rozhodně nenechali ujít další zdroj peněz a nově se zaměřili na parkoviště u sjezdovek nebo na okolí stánků s občerstvením.

„Lyžaři často nechají své vybavení bez dozoru, především v době, kdy se jdou občerstvit. To je ideální příležitost pro zloděje,“ říká policejní mluvčí Věra Krejčová.

Chmatáci se v poslední době zaměřili také na parkoviště u sjezdovek. Lákadlem pro ně jsou přepravní střešní boxy. U nich jim stačí jen vypáčit zámek a bez okolků si vezmou vše, co jim přijde pod ruku. Škoda se většinou vyhoupne přes deset tisíc korun. Policisté tak nabádají návštěvníky skiareálů, aby začali být mnohem více opatrní.

„Rozhodně by lidé neměli nechávat věci volně položené uvnitř vozu, přestože je uzamčený. Přesně na tyto chyby zloději čekají,“ poznamenala mluvčí.

Důkazem, že muži zákona nemluví jen do větru, může být nedávná krádež lyžařského vybavení hned na pěti parkovištích ve Špindlerově Mlýně. „Dosud neznámý pachatel násilím vnikl do střešních boxů na vozidlech a z nich poté odcizil tři páry sjezdových carvingových lyží, jedenáct párů sjezdových lyží a čtyři páry holí. U jednoho z vozidel dokonce odcizil celý střešní box. Na šestém parkovišti pouze poškodil box a věci z něj se mu ukrást nepodařilo,“ upřesnila mluvčí Krejčová. Tehdy se škoda vyšplhala až na 110 tisíc korun.