Jen co ve středu 23. prosince odbily hodiny na sobotecké věži půlnoc, už měli místní policisté o zábavu postaráno. Zaměstnali je dva notně opilí muži, kteří se „do sebe pustili“ před hernou v Boleslavské ulici. Oba byli rvačkou natolik zaujatí, že ani nepostřehli příjezd hlídky. A nejen to. Na výzvy policistů nereagovali, a tak přišly na řadu donucovací prostředky. Až poté se oba pánové uklidnili a začali si počítat modřiny. Jeden z nich utrpěl během rvačky i další zranění, a tak byl převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice v Jičíně. Případ šetří sobotečtí policisté jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Ve tři hodiny ráno kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Barákově ulici osobní motorové vozidlo Škoda 130, které řídil devatenáctiletý mladík. I když vlastní řidičský průkaz jen několik měsíců, přesto si už troufl usednout za volant pod vlivem zakázaných látek. Zúžené zorničky a přihlouplý výraz v obličeji totiž hovořily za vše. Provedený orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek nakonec u mladého řidiče potvrdil přítomnost jedné z nich. A tak nejenže přišel o svůj řidičský průkaz, ale navíc musel pokračovat v další cestě pěšky.

Problémy s hostem měli kolem třetí hodiny ranní v jedné z restaurací v Dětenicích, který se zde choval velmi neurvale a přitom slovně napadal obsluhu a ostatní hosty. Na místo vyjela policejní hlídka, která muži náležitě domluvila.

Před desátou hodinou dopolední šetřili ve čtvrtek 24. prosince muži zákona dopravní nehodu, ke které došlo na nechráněném železničním přejezdu u obce Libošovice. Pětapadesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia zde nedal přednost osobnímu vlaku, který jel ve směru od Mladějova na Mladou Boleslav a s tímto se střetl. Bezprostředně po nehodě se řidič osobního vozidla podrobil orientační dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 0.9 promile alkoholu. A tak ho čekal netradiční vánoční dárek v podobě sdělení podezření z trestného činu obecného ohrožení, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a celková škoda byla vyčíslena na 140 tisíc korun.

Před polednem vyjeli policisté v Jičíně do Barákovy ulice, kde si náhodný kolemjdoucí všiml v zámku dveří u zaparkovaného vozidla Opel Astra klíčků. Následně muži zákona vypátrali roztržitého řidiče, který nejen poděkoval, ale hlavně si vozidlo řádně uzamkl.

Ani na Štědný den si nedali zloději pokoj. Jeden z nich, třiačtyřicetiletý, úřadoval v Jičíně v obchodním domě na autobusovém nádraží. V oddělení lihovin si vzal lahev rumu, kterou si uschoval pod bundu. Takto vybaven se vydal k pokladnám, kterými prošel bez zaplacení. Za pokladní zónou ho ovšem zadrželi pracovníci místní ostrahy, kteří vše oznámili na policii. A tak nejenže musel lahodný mok vrátit zpět, ale navíc si odnesl dárek v podobě blokové pokuty ve výši 1 tisíc korun.

Po dvacáté hodině, kdy si mnozí užívali svátečního večera v kruhu svých blízkých, měli naopak hasiči a policisté plné ruce práce. Nejdříve vyjeli do Hořic, kde došlo k zahoření ubytovny pro bezdomovce. Věc si na místě převzal vyšetřovatel hasičů, a tak mohli policisté řešit další oznámení. V Jičíně v ulici Na Jihu upozornil jeden z místních obyvatelů na podezřelé světlené signály, které vycházely z oken protějšího domu. Muž se domníval, že se jedná o signál SOS, kdy si tímto způsobem určitě někdo přivolává pomoc. Hlídka, která vyjela na místo, přišla záhadě na kloub. V okně bytu měl majitel zavěšenou ozdobu v podobě vánočního stromku, která blikala v nepravidelných intervalech. O žádné volání o pomoc tak nešlo.

Kráva jako bizon se proháněla v pátek 25. prosince v Jičíně v ulici Maršála Koněva. Dlouho si však svobody neužila, neboť si pro ni přišel majitel, který ji zahnal do ohrady.

Z Jičína až do Slavhostic se dostali v dopoledních hodinách dva rafani, kteří utekli z domu. Zde pak děsili místní občany, kteří je nakonec zavřeli v ohradě. Naštěstí měl jeden z nich známku, podle které byl zjištěn jejich majitel. Ten si pro oba tuláky dojel.

Večer pak řešili muži zákona rodinné neshody v Cerekvici nad Bystřicí. Přemíra vypitého alkoholu zde měla za následek rozepři mezi příbuznými. Po příjezdu hlídky se nakonec situace uklidnila a další přítomnost policistů již byla bezpředmětná.

Po třiadvacáté hodině kontrolovala policejní hlídka v Miletíně osobní motorové vozidlo Opel Omega Caravan, které řídil čtyřiadvacetiletý muž. Během kontroly se podrobil orientační dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 1.1 promile alkoholu. A tak se musel na místě rozloučit se svým řidičským průkazem.

V sobotu26. prosince ráno skončil v síti policejních kontrol pětadvacetiletý řidič nákladního vozidla Suzuki Jimny, kterého zastavila v Jičíně v Hradecké ulici policejní hlídka. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0.8 promile alkoholu, a tak na místě přišel o svůj řidičský průkaz a dále již musel „po svých“.

Neznámý vandal úřadoval v noci ve Vitiněvsi, kde kamenem rozbil skleněnou výplň u dílny jednoho z domů. Majitel vyčíslil škodu na částku nejméně 2 tisíce korun.

Dalšího opilého řidiče kontrolovala policejní hlídka ve Kbelnici. Tentokrát se jednalo o čtyřiačtyřicetiletého muže, který řidil osobní motorové vozidlo Seat Ibiza. Spolu s ním cestovala i „malá opička“. Policisté mu totiž v dechu naměřili přes 0.3 promile alkoholou. A tak i on se musel na místě rozloučit se svým řidičským průkazem.

Alkoholové opojení se nevyhlo ani ženám. V odpoledních hodinách vyjeli muži zákona do Hořic, kde měl údajně fyzicky napadnout pětasedmdesátiletý otec svoji dceru. Žena tvrdila, že ji několikrát udeřil holí do hlavy, čímž jí měl způsobit zranění. Hlídka na místě zjistila, že celému incidentu předcházel konflikt mezi synem a matkou, která se po několika letech strávených mimo domov rozhodla vychovávat. Předtím se však řádně posilnila alkoholem. Nakonec se ukázalo, že k žádnému fyzickému napadení nedošlo a navíc policisté v jejím dechu naměřili přes 2.1 promile alkoholu. Případ šetří muži zákona jako přestupek proti občanskému soužití.

Večer se proháněl jednačtyřicetiletý cizinec osobním vozidlem Ford Focus novopackými ulicemi. Na tom by nebylo až tak nic divného, kdyby ovšem nejezdil v protisměru. Z tohoto důvodu ho zastavila policejní hlídka, která navíc zjistila, že je pod vlivem alkoholu. V dechu mu totiž policisté naměřili přes 0.8 promile alkoholu.

Před jednadvacátou hodinou natankoval u benzínové čerpací stanice v Robousích neznámý řidič do nezjištěného osobního vozidla téměř 50 litrů benzínu. S placením si ovšem hlavu nelámal a z místa po natankování rychle ujel. Jediné, co po něm zbylo, je dluh ve výši 1.340 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Dalšího opilce, který usedl za volant osobního vozidla, odhalila v neděli 27. prosince ve tři hodiny ráno policejní hlídka v Nové Pace. Jednalo se o jednatřicetiletého muže, který řídil vozidlo Škoda Felicia. Ani on necestoval sám, ale s pěknou „opicí“, neboť mu v dechu muži zákona naměřili přes 1.5 promile alkoholu. A tak poté, co na místě odevzal svůj řidičský průkaz, pokračoval v další cestě už po svých.

V dopoledních hodinách vyšetřovali kopidlenští policisté krádež dřeva v Běcharech. Jičínští policisté pro změnu šetřili vloupání do osobního motorového vozidla, které bylo zaparkované před jedním z domů v obci Podhradí. Uvnitř poté zloděj odcizil dámskou kabelku, ve které se kromě peněženky nacházel mobilní telefon, fotoaparát a další věci. Majitelka vyčíslila celkovou škodu na částku přesahující 38 tisíc korun.

Před šestnáctou hodinou kontrolovala policejní hlídka v Nové Pace osobní motorové vozidlo Ford Fiesta, které řídil jednačtyřicetiletý. I ten se před jízdou řádně posilnil alkoholem, neboť mu policisté v dechu naměřili přes 1.4 promile alkoholu. A tak i on vstoupí do roku 2010 bez řidičkého průkazu.

Večer se povaloval v Jičíně v ulici Na Hrádku silně opilý muž. Hlídka, která vyjela na místo, opilce probudila a nasměrovala k domovu.

V noci vyděsilo silné sněžení řidiče, který jel od Mladé Boleslavi na Sobotku. Nelíbilo se mu, že na silnici leží sníh a požadoval, aby byl okamžitě odklizen. Službu konající policista věc předal na správu a údržbu silnic, kde se navíc od dispečera dozvěděl, že veškerá technika, která je určená pro zimní údržbu silnic, je v terénu a provádí úklid sněhu na všech hlavních tazích.