V dopoledních hodinách prováděli šetření ke krádeži peněženky, kterou odcizil neznámý zloděj z volně odloženého batohu v šatně školní jídelny v Jičíně. Její majitelka tak přišla nejen o finanční hotovost, která byla uvnitř, ale i o osobní doklady a další písemnosti. Případ šetří jako přestupek proti majetku.

Neskutečně drze si počínali v odpoledních hodinách dva muži snědé pleti v Hořicích, kteří se pod záminkou výkupu starožitností vetřeli do bytu třiaosmdesátileté seniorky. Žena v dobré víře pozvala oba darebáky dovnitř, což neměla dělat. Za její dobrotu se jí odměnili tím, že jí v nestřeženém okamžiku odcizili z peněženky, kterou měla v zásuvce skříňky v pokoji, několik tisíc korun. Po zlodějích teď pátrají hořičtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách zatkli policisté v Jičíně v Tylově ulici osmašedesátiletého muže, na kterého vydal Okresní soud v Jablonci nad Nisou příkaz k zatčení. Muže následně převezli do budovy obvodního oddělení, kde vykřikoval, že nic neudělal a chtěl okamžitě pustit. Přitom začal poskakovat a poté rukou rozbil skleněnou výplň okna, čímž způsobil škodu ve výši 800 korun. Nakonec skončil v policejní cele, kde strávil noc.

Dále řešili muži zákona sousedské neshody v jednom z panelových domů v Hořicích. Celý spor vznikl ohledně nástěnky, ze které záhadným způsobem zmizela tabulka se službami na úklid. To „nástěnkáře“ natolik popudilo, že vzal spravedlnost do vlastních rukou a jednoho ze sousedů nařkl z její krádeže. Ten si to pochopitelně nenechal líbit a začala „strkanice“. Policisté teď případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Další neshody, v tomto případě partnerské, vyjeli řešit policisté rovněž do Hořic. Předmětem sporu nebyla nástěnka, ale pro změnu dítě. Vše se událo na parkovišti před jedním z obchodních domů, kde muž nechtěl své bývalé družce vrátit potomka. Ta okamžitě vše oznámila na policii. Na to muž zareagoval po svém a ještě před příjezdem hlídky z místa odjel. Pochopitelně bez dítěte. (PČR)