V ranní hodinách vyjeli muži zákona do Vojic, kde se během noci vloupal dosud neznámý pachatel do prodejního stánku, ze kterého si odnesl cukrovinky, cigarety, zeleninu a další zboží. Policisté případ zadokumentovali a v současné době ho šetří jako trestný čin krádeže.

Po osmé hodině ranní se dostavil na policii v Jičíně dvaačtyřicetiletý muž z okresu Jičín, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. A tak po provedených úkonech muž putoval do věznice v Hradci Králové.

A nebyl jediný. Vzápětí jej následoval devětadvacetiletý muž rovněž z okresu Jičín, který byl na základě příkazu Okresní soudu v Jičíně nejdříve omezen na osobní svobodě a poté se v doprovodu policistů vydal na cestu do Věznice do Hradce Králové. Zpáteční cestu absolvuje až po odpykání trestu odnětí svobody.

Po poledni kontrolovala policejní hlídka v Jičíně v Revoluční ulici osobní motorové vozidlo Seat Ibiza, které řídil devětadvacetiletý muž. Už jak otevřel dveře bylo policistům jasné, že se před jízdkou posilnil alkoholem. A nemýlili se. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0.5 promile alkoholu. A tak nejenže se musel rozloučit se svým řidičským průkazem, ale navíc musel pokračovat pěšky.

Před sedmnáctou hodinou urovnávali policisté v Hořicích sousedské neshody. V tomto případě jeden ze sousedů slovně napadl svoji sousedku, které vyhrožoval tím, že přeskočí plot a dá ji přes hubu. To si pochopitelně nenechala žena líbit a vše oznámila na policii. Ta teď případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

Skupinka jezdkyň na koních, která projížděla v podvečerních hodinách po obecní cestě u Podlevína, zažila horké chvilky. Zničeho nic je totiž napadl starší muž, který jim slovně bránil v užívání cesty a na důraz svých slov držel v ruce střelnou zbraň. Dívky měly z pochopitelných důvodů strach, a proto vše oznámily na policii. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Večer oznámil na linku 158 mužský hlas, že z objektu bývalých kasáren v Jičíně vychází hluk, jako by zde někdo něco demontoval. Hlídka, která vyjela na místo, celý objekt prošla, ale nikoho zde nenašla. (kle)