V ranních hodinách vyjeli muži zákona do Zelenecké Lhoty, kde došlo k zahoření truhlářské dílny. Požár, který zdolali přivolaní hasiči, naštěstí nezpůsobil velké škody. Ke zranění osob nedošlo a jeho příčinou bylo pravděpodobně zahoření pilin kolem kamen. Z tohoto důvodu si věc na místě převzal vyšetřovatel hasičů.

Po deváté hodině prováděli policisté šetření k případu vloupání do rodinného domu v Hořicích, kde neznámý pachatel odcizil hmoždíř, bižutérii a další věci. Majitelka vyčíslila škodu na částku nejméně 2 tisíce korun.

Během dne pak vyšetřovali dopravní nehody, ke kterým došlo v Libáni, v Jičíně, v Hořicích a v Kopidlně. Naštěstí ani při jedné z nich nebyl nikdo zraněn a celková škoda byla vyčíslena na téměř 120 tisíc korun.

Večer vyjela policejní hlídka do Vysokého Veselí, kde se vloupal dosud neznámý pachatel do osobního motorového vozidla Peugeot 405, které bylo zaparkované v ulici Profesova Seemana. Uvnitř odcizil mobilní telefon Nokia v hodnotě 1.500 korun. Případ šetří kopidlenští policisté.

Po půlnoci oznámil na linku 158 muž z Jičína, že od půl desáté večer nemůže spát, protože někdo domem stále bouchá do hydrantu. Dále policistům uvedl, že i když na dotyčného vysílá pomocí baterky krátké zprávy, ten přesto ve svém jednání neustává. Hlídka, která na místo vyjela, okamžitě záhadu rozluštila. Hluk neměl na svědomí žádný výtržník, ale okno, které měl oznamovatel špatně postavené na balkonu. Ten nakonec hlídce poděkoval a šel v klidu spát.

Ráno ještě oznámila starší žena z Jičína, že na balkonu nad jejím bytem někdo od večera sedí a ona neví, kdo to je. I v tomto případě přišli policisté záhadě na kloub. Na balkónu totiž nikdo neseděl, pouze zde měl majitel uložený velký igelit, který ženě připomínal postavu. (PČR)