Ve středu 12. listopadu oznámila v ranních hodinách žena z Jičína, že jí buď někdo odcizil, nebo že sama ztratila SIM kartu, ze které ji neznámý pachatel odčerpal paušál ve výši téměř 10 tisíc korun.

Nepříjemný zážitek má za sebou mladá žena z Hořic, kterou po poledni oslovil ve Smetaných sedech neznámý, asi třicetiletý muž. V okamžiku, kdy se na něj otočila, si muž rychle svlékl košili, stáhl kalhoty pod kolena a počal onanovat. Přitom na ní pokřikoval, aby se dívala. Ona ovšem místo toho začala křičet o pomoc. Nato se „onanista“ chvatně oblékl a následně z místa odjel osobním vozidlem. K jeho popisu žena pouze uvedla, že byl ošklivý a tlustý.

Plastovou popelnici černé barvy si přivlastnil v odpoledních hodinách dosud neznámý zloděj v Jičíně. Nádobu na odpad odcizil před jedním z domů v ulici Na Příkopech. Majitel vyčíslil její hodnotu na částku nejméně 1 tisíc korun.

Po patnácté hodině vyděsily řidiče samovolně sklápějící se závory na železničním přejezdu v Jičíně v Husově ulici. K nim se nakonec přidalo i výstražné světelné zařízení, které začalo červeně svítit. Motoristé nevěděli, zda mohou přes přejezd projet či nikoliv, a tam provoz na místě řídili policisté ve spolupráci se městskými strážníky. Po několika hodinách se podařilo závadu českým drahám odstranit.

Před dvacátou hodinou řešili policisté rodinné neshody v Jičíně. Notně opilý muž se snažil dostat do bytu, kam ho však nechtěla pustit jeho matka. Hlídka, která vyjela na místo, oběma domluvila, kdy mladý pán slíbil, že bude hodný a nebude matku více provokovat.

Vlakové nádraží v Ostroměři se stalo v nočních hodinách svědkem napadení dvou mužů. Předmětem jejich sporu byla přítelkyně jednoho z nich. Vše začalo slovní rozepří, která postupně přerostla ve fyzické napadením. Nakonec se do bitky vložil další muž, který je od sebe odtrhl. A že nešlo jen o takové „kočkování“, hovoří zranění jednoho z nich, který má zlomený nos a pohmožděná žebra.