V časných ranních hodinách vyjeli muži zákona do Hořic, kde prováděli v jednom z barů šetření ke krádeži finanční hotovosti.

Sousedské neshody ve Staré Pace vyvrcholily podáním trestního oznámení jednoho z nich. Případ šetří novopačtí policisté jako trestný čin pomluvy.

Další neshody, v tomto případě partnerské řešili pro změnu v Nové Pace. Bývalý manžel zde totiž při návštěvách dcery neustále slovně uráží její matku.

Pozornosti jičínských policistů neunikl v odpoledních hodinách devatenáctiletý řidič osobního vozidla Ford Fiesta, kterého kontrolovali ve Vrchlického ulici. Technický stav vozidla totiž nesplňoval podmínky pro jízdu na komunikacích, neboť mu chyběl poslední díl výfuku. Mladý řidič pokračoval v jízdě s blokovou pokutou ve výši 500 korun.

V odpoledních hodinách přijali policisté na lince 158 oznámení, které se týkalo několika zakousnutých králíčků a morčete v obci Osek. Jejich potrhaná těla našel majitel poházená na zahradě kolem kotce, v jehož boku byl vytvořen několikacentimetrový otvor. Chovatel navíc uvedl, že králíky kontroloval kolem poledne a vše bylo v pořádku. V té době však viděl na návsi dva černé psy, malého a velkého, kdy se dle jeho vyjádření muselo jednat o místní chlupáče, neboť je zde už několikrát viděl. Policisté se okamžitě začali případem zabývat, kdy skutečně v obci našli dvě feny, které popisem odpovídaly uvedeným psům. I když jejich majitelka nevěřila tomu, že by toho byly schopny, přesto souhlasila s jejich veterinárním vyšetřením. Zde se nakonec ukázalo, že skutečně mají smrt několika králíků na svědomí. Po injekční aplikaci přípravku totiž jedna z nich vyzvracela pacičky černého králíka a vnitřnosti. Po tomto zjištění majitelka uvedla, že se bude snažit obě feny lépe zabezpečit a rovněž uhradí škodu, kterou způsobily. Případ je šetřen jako přestupek proti veřejného pořádku.

Na ránem vypátrali muži zákona v herně v Nové Pace pohřešovaného, šestnáctiletého mladíka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Pro provedených úkonech byl předán do rukou matky.