V pátek 19. září přijali policisté na Jičínsku několik desítek oznámení. V dopoledních hodinách vyjeli do Budčevse, kde došlo k pádu vysokonapěťového elektrického vedení na komunikaci. Věc byla předána pracovníkům energetických závodů, kteří se postarali o nápravu.

Po poledni natankoval řidič do osobního vozidla Opel u benzínové čerpací stanice v Robousích několik desítek litrů benzínu za více než 1.500 Kč. I když po natankování vstoupil do prodejního prostoru, přesto nakonec odešel bez zaplacení.

V odpoledních hodinách vyjeli muži zákona spolu s hasiči do obce Lukavec, kde v nedalekém lesním porostu došlo k zahoření hrabanky. Věc si na místě převzali hasiči.

Po šestnácté hodině řešili policisté krádež peněženky v Jičíně. Dosud neznámý zloděj pouze využil nepozornosti zákaznice, která se více věnovala vystavenému zboží než své kabelce zavěšené na nákupním košíku a z této ji v nestřeženém okamžiku odcizil peněženku. V té měla kromě peněz a osobních dokladů i platební kartu. A aby toho nebylo málo, tak vedle na lístku měla navíc ke kartě vypsaný PIN kód.

Následně oznámil na linku 158 anonym, že se v obci Řeheč údajně zdržuje osoba, po které policie pátrá. I když policejní hlídka hned provedla v obci šetření, přesto se jí osobu vypátrat nepodařilo.

„Straka“ přestrojená za zákaznici úřadovala v podvečerních hodinách v jednom z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží. Štěstí ovšem neměla, neboť byla při krádeži odhalena pracovníky místní ostrahy. Přivolaní policisté pak osmačtyřicetileté ženě udělili v blokovém řízení pokutu ve výši 1 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že chtěla odcizit zboží v hodnotě 173 korun se jí to opravdu vyplatilo.

Po půlnoci přišli na řadu jako tradičně opilci. První z nich zaměstnal policisty v Lázních Bělohradě. V tomto případě přišel navštívit silně opilý muž svoji bývalou manželku. Údajně vykopl dveře jejího bytu, vnikl dovnitř, kde si v pokoji ustlal a usnul. Vzhledem k tomu, že se to jeho bývalé ženě nelíbilo, oznámila vše na policii. Hlídka věc na místě vyřídila domluvou.

Další opilec úřadoval v Nové Pace. V jedné z heren došlo mezi čtyřmi hosty k slovní potyčce, kdy jeden z nich začal být velmi agresivní. Přivolaní policisté konflikt na místě urovnali a všem přítomným řádně domluvili.

V sobotu 20. září prováděli muži zákona šetření v Nové Pace a to k případu vloupání do bedny s novinami a poté poškození dveří u rodinného domku ve Vidonicích.

V poledne pak vyjeli do obchodního domu v Jičíně na autobusové nádraží, kde pracovníci místní ostrahy přistihli jednu ze zákaznic při pokusu krádeže zboží a poté je na několik hodin zaměstnal opilý muž. Jednalo se o jednačtyřicetiletého řidiče vozidla Škoda Fabia, kterého policisté kontrolovali v Jičíně v Konecchlumského ulici. Po provedené dechové zkoušce se nestačili muži zákona divit. Řidič totiž nadýchal přes 3 promile alkoholu. A tak nejenže mu byla zakázána další jízda, ale navíc mu na místě zadrželi řidičský průkaz.

V nočních hodinách údajně lezlo několik „výrostků“ po střeše domu v Lázních Bělohradě. Hlídka na místě už nikoho nezastihla.

Neděle 21.září začala výjezdem policistů do Sobotky, kde se účastníci místní diskotéky místo tancování rvali. Jednadvacetiletý mladík zde fyzicky napadl dalšího, o rok mladšího mladíka, kterého udeřil několikrát pěstí do obličeje. Tímto mu způsobil zranění, se kterým byl ošetřen v jičínské nemocnici.

Poté vyjeli do obce Kozojedy, kde řešili partnerské neshody.

Následně šetřili krádež ovce v hodnotě 2 tisíce korun, kterou odcizil dosud neznámý zloděj z ohrady v obci Valdov.

Neopatrná manipulace se vzduchovou puškou na Sobotecku měla za následek poranění nezletilého chlapce, který byl zasažen do oblasti břicha. S lehkým zraněním byl poté ošetřen jičínské nemocnici.

V odpoledních hodinách se policisté zaměřili i na řidiče, kteří mají neustále problémy s dodržováním silničních pravidel. O hříšníky opět nebyla nouze. Mnozí z nich nebyli za jízdy připoutáni, další řídili s telefonním přístrojem v ruce a někteří neměli ve vozidle povinnou výbavu jako řidič osobního vozidla Volkswagen Passat, kterého hlídka kontrolovala v Jičíně. V další jízdě pak pokračoval s pokutou ve výši 100 Kč.

Odpoledne pak patřilo zlodějům, kteří se vydali do jednoho z obchodních domů v Jičíně. Celkem tři nepoctivé zákazníky vyřešili policisté na místě v blokovém řízení.

Po půlnoci se ještě povaloval opilý muž v Jičíně v Železničářské ulici. Chvíli se o něj staral pes, který pobíhal kolem něho a stále ho očuchával. Po příjezdu hlídky se už pes na místě nenacházel, a tak opilce pouze policisté vzbudili a po řádně domluvě nasměrovali k domovu. (PČR)