V ranních hodinách vyjeli policisté do Hořic, kde neznámý zloděj odcizil z palivové nádrže nákladního vozidla Tatra, které bylo zaparkované v areálu jedné z firem několik desítek litrů motorové nafty v hodnotě nejméně 7 tisíc korun.

Během dne pak vyšetřovali několik dopravních nehod, ke kterým došlo v obci Zelenecká Lhota, v Nové Pace, v Hořicích a v Jinolicích, kde ještě chvíli zůstaneme. I když už je léto téměř za námi, přesto v místním kempu tráví spousta rekreantů dny volna. Někteří z nich přebývají v chatkách, no a ti otužilí pak ve stanech. A právě jeden z stanů se vybral před polednem mladík, který se zde pokusil odcizit pánskou tašku. Štěstí mu však nepřálo, protože ho při krádeži přistihl jeho majitel, který ho po krátké honičce zadržel a následně předal policistům. Těm tvrdil, že pouze sháněl jídlo, protože má hlad a přitom jim předložil doklady na cizí jméno. Hlídka se však nenechala oklamat a provedenou lustrací zjistila, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Ústí nad Labem. A nejen to. Okresní soud v Prostějově totiž na něj vydal příkaz k zatčení, a tak zbytek dne a celou noc strávil v policejní cele, kde měl alespoň zajištěnou stravu. Druhý den ráno ho pak muži zákona eskortovali k Okresnímu soudu do Prostějova.

Jičín město pohádky je v plné proudu. Stánky s různým zbožím lákají jak dospělé, tak i děti. Jeden z nich na Valdštejnově náměstí přilákal i šestnáctiletou slečnu, které se zde líbily dva prstýnky. Zřejmě neměla peníze a tak se je rozhodla získat jinou cestou, a to krádeží. Měla však smůlu. Přistihl ji totiž majitel stánku, který přivolal policii. A tak slečna nejenže musela prstýnky v hodnotě 170 korun vrátit, ale navíc odešla s ostudou a blokovou pokutou ve výši 500 korun.

V podvečerních hodinách došlo i na partnerské neshody. Jako už několikrát v minulosti, tak i tentokrát vyjela policejní hlídka v Jičíně do Denisovy ulice, kde se v bytě své bývalé družky zdržoval muž, se kterým už ona nechtěla mít nic společného. Hlídka, která na místo vyjela, muži domluvila a ten nakonec byt opustil.

Další problémy, v tomto případě rodinné, řešily policisté v Hořicích. Opilý syn napadal doma svého otce, kterému sprostě nadával.

Večer pak oznámili na linku 158 občané z Kopidlna, že na náměstí hraje hlasitě hudba a nějaký „šílenec“ zde jezdí rychle osobním vozidlem. Policisté na místě však žádné protiprávní jednání nezaznamenali. (PČR)