Majitelka obchodu nám sdělila následující: „Krade se tu, to víte, že ano. Ale někdy se divím, jakým způsobem. Jednou k nám přišel nějaký pán. Zatím co jsem mu ukazovala zboží ze spodních polic, o dvě police výš ukradl plyšáka a strkal si ho pod oblečení. Vůbec mu nevadilo, že ho pozoruje můj kolega.“

Problémem je ovšem to, že zloději v papírnictví ukradnou zboží za malé částky. Když už se podaří někoho chytit, policie se většinou nevolá. „Prodáváme také školní aktovky. Už se nám stalo, že přišel dospělý s dítětem, nasadil mu tašku na záda a poslal ho ven. To, že zboží chybí, ale většinou poznáme až při inventuře,“ doplnila majitelka papírnictví.

V obchodě se sportovním oblečením se stal další kuriózní případ. „Jednou nám zloděj ukradl krabici s botami. Zřejmě se domníval, že v ní jsou obě, ale druhá bota byla umístěná ve výloze. U nás jsme ještě nikoho nechytili. Většinou zjistíme, že se něco ztratilo, až když najdeme prázdná ramínka. Nebo to také poznáme u slunečních brýlí. Když si někdo nějaké koupí, tak na stojan ihned doplníme jiné. Když tam tedy je prázdné místo, je nám jasné, co se stalo. Obchod je úzký, takže zloděje tu neuhlídáme,“ uvedla místní prodavačka.

Krade se bohužel i v knihkupectví, a to několikrát do roka. Škody jsou pak poměrně vysoké. Eva Pudlowská