Hlavně cigarety, které odcizili a pak prodávali obchodníkům na tržištích.

Jedním z míst, která navštívili, aby si opatřili „zboží“, byl i Jičín, kde se v létě loňského roku vloupali do novinového stánku na vlakovém nádraží.
 Uvnitř odcizili 387 krabiček cigaret různých značek a osmnáct balení tabáku, vše v celkové hodnotě téměř 30 tisíc korun. Lup poté odvezli do Prahy, kde ho pod cenou prodali v jedné z tržnic. Část peněz použili na úhradu nájmu a zbytek utratili za jídlo a další věci.

 Podruhé se na Jičínsko vrátili letos v únoru. Tentokrát se jejich cílovou stanicí stalo Kopidlno, kde na náměstí vykradli novinový stánek. I v tomto případě se zajímali pouze o cigarety. Celkem si odnesli 364 krabiček různých značek a deset balení tabáku. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 25 tisíc korun. Cigarety údajně opět prodali v jedné z pražských tržnic a získané peníze si rozdělili rovným dílem.

Policisté došli k závěru, že krádeže mají na svědomí stejní pachatelé. A nemýlili se. V okamžiku, kdy tušili jejich jména, jako by se po nich zem slehla. Nakonec kriminalistům nezbylo nic jiného než po mužích vyhlásit celostátní pátrání. Zlom nastal v neděli 11. září, kdy mladšího z dvojice zadrželi pracovníci bezpečnostní služby při krádeži kávy v jednom z pražských supermarketů.

 Mladík poté skončil na policii v Jičíně, kde se pod tíhou důkazů přiznal a popsal, jak se do obou stánků vloupali.Při výslechu se kriminalisté také dozvěděli, že jeho kamaráda potkalo v červnu neštěstí, při kterém zemřel. A tak jediným obviněným zůstal devatenáctiletý mladík, kterému za přečin krádeže hrozí až pět let vězení.⋌(kle)