V liberecké stanici si totiž do jednoho z vagonů přisedl silně opilý jednašedesátiletý muž z Kopidlenska, který si kromě „opičky“ přibalil na cestu i poplašný revolver.

„Zbraň, která byla navíc v akci, si i s několika náboji zakoupil v Liberci a poté se vydal vlakem domů. Cestou se posilňoval alkoholem a přitom si čistil poplašňák slinami,“ řekla tisková mluvčí jičínských policistů Hana Klečalová.

Ostatní cestující byli po celou dobu ve střehu a v okamžiku, kdy začal s revolverem šermovat a ukazovat ho malému chlapci, který seděl za ním, raději si přesedli. „Mezitím na jeho jednání upozornil na lince 158 průvodčí z vlaku,“ uvedla mluvčí s tím, že po tomto telefonátu vyjela na jičínské nádraží policejní hlídka, která po příjezdu vlaku muže vyzvala, aby ji následoval ven.

„Vzhledem k tomu, že tak neučinil a místo toho si začal prohledávat bundu, nasadili mu policisté pouta a převezli na policejní služebnu, kde se podrobil orientační dechové zkoušce, která prokázala přes 1,9 promile alkoholu,“ dodala Klečalová.

Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.⋌ (pv)