Majitel domu ho potkal v chodbě, a když zjistil, že jeho úmysly nejsou čisté, chtěl ho zadržet. Až sem se shoduje tvrzení poškozeného i policie. Dál už je to boj o pravdu.

Deník se za okradeným vydal. Muž je znechucený celou záležitostí tak, že se odmítal k celé věci vyjádřit.

Redakci však svoji verzi k události, která se stala v pondělí 2. listopadu kolem 13. hodiny, potvrdil. Podle něj chytil pachatele v automobilu, kde ho rukou držel v „kravatě“. Druhou pak volal policii, aby si pro hříšníka přijela, avšak muži zákona prý nedorazili, protože neměli k dispozici vůz.

Policie: Muž volal, až když zloděj ujel.

Když okradenému došly síly, zloděje pustil a dále ho pronásledoval v automobilu. Během honičky mu prý policie volala a ptala se, co se děje? Na místo činu podle majitele domu dorazila až za dvě a půl hodiny a začala případ šetřit. „Já už se k tomu nechci vyjadřovat, probíhá policejní šetření,“ řekl včera majitel domu, který nechce být jmenován. Podle něho by se policisté měli policisté více zabývat tím, proč se tak stalo, než ho obviňovat ze lži.

Zpráva se po Jičínsku rychle šíří. Tisková mluvčí jičínské státní policie taková obvinění ohledně chování mužů zákona popírá: „Ze zvukového záznamu pořízeného na lince 158 je zřejmé, že poškozený sice oznámení učinil, ale až v okamžiku, kdy pachatele při pronásledování ztratil v obci Bystřice,“ vysvětlila Hana Klečalová a dodala, že na záznamu mluví muž v minulém čase.

Faktem zůstává, že ať je pravda na jedné nebo druhé straně, policie na místo činu dorazila s větší časovou prodlevou. „I když je pravda, že na místně příslušném oddělení neměli v době oznámení policisté k dispozici žádné vozidlo, a nemohli se tak bezprostředně dostavit k poškozenému, přesto bylo ve věci prováděno opatření za účelem zjištění výskytu podezřelého vozidla pravděpodobného pachatele krádeže. I proto dorazili na místo déle,“ informovala dále Hana Klečalová.

Operační důstojník však má za úkol zjistit další hlídky v okolí a případně je zavolat na pomoc, když jiné nejsou v dosahu To se však podle informací Deníku nestalo.

Okradený obyvatel Střevače jakékoli zkreslení své verze popírá.

„Mám dost svých starostí, nepotřebuji si ještě vymýšlet a dělat problémy s policií. Ať ten, kdo to tvrdí, přijede a řekne mi to přímo do očí. Já si to s ním vyřídím,“ dodal. Škoda, která krádeží peněženky z kabátu vznikla, činí zhruba 13 tisíc korun.