Dým vycházel  z bytu v šestém patře, kde došlo k výbuchu a následnému požáru. I přes okamžitý zásah hasičů napáchal oheň škodu za  téměř 1,3 milionu korun.

Zajímavé skutečnosti
Případem se začali zabývat jičínští kriminalisté, kteří zjistili zajímavé skutečnosti. Například že požár vznikl v kuchyni při vaření. Ne ovšem večeře, jak by se dalo předpokládat, ale „perníku“. Pochopitelně nešlo o chutný moučník, ale o pervitin, na jehož výrobě se zřejmě podíleli dva muži ve věku 27 a 33 let. Ani  jeden z nich se však k výrobě drogy nezná.

Z dalšího  vyšetřování vyplynulo, že se oba již řadu  let pohybují ve společnosti drogově závislých osob. Staršímu  z nich navíc kriminalisté prokázali, že od května do prosince loňského roku v nejméně sedmi případech neoprávněně vyrobil  na různých místech v Jičíně a v Hořicích 10,5 gramu pervitinu. K tomu od června do prosince  loňského roku prodal nebo rozdal v Hořicích, Jičíně a ve Dvoře Králové nad Labem nejméně sedmi zájemcům ve třiadvaceti případech celkem 11,8 gramu pervitinu, za což inkasoval přes 13 tisíc korun.

Oba muži si v těchto dnech vyslechl obvinění, za která mladšímu hrozí až pět let za mřížemi, starší si může ve vězení pobýt dokonce až deset let. Ostatně s vězeňským prostředím se seznamují už nyní, neboť na základě rozhodnutí soudce Okresního soudu v Jičíně skončili ve vazební věznici v Hradci Králové, kde zůstanou až do vynesení rozsudku.   ⋌(kle)