Bylo krátce po šesté hodině, když u stojanu číslo 5 zastavila řidička nákladním vozidlem Volkswagen Transporter. Z vozu vystoupil spolujezdec, který do nádrže a čtyř kanystrů natankoval 143,15 litrů motorové nafty v hodnotě téměř pět tisíc korun. Poté oba bez zaplacení odjeli. Ne však daleko.

Povedenou dvojici totiž po celou dobu sledoval jeden z obsluhujících pracovníků, který v okamžiku, kdy řidička šlápla na plyn, „skočil“ do svého vozidla a začal je pronásledovat. Přitom ještě stačil zalarmovat policii. Takto projeli kolem autobusového nádraží směrem na Popovice. Zde se dostali na obchvat Jičína, po kterém „uháněli“ směrem na Mladou Boleslav.

Jejich jízda skončila před Sobotkou, kde je zastavila policejní hlídka. Vzápětí za nimi dorazil i jejich „pronásledovatel,“ který posádku bezpečně poznal. I když oba pochopili, že je zle, přesto se sedmadvacetiletý muž snažil „bojovat“ a policistům tvrdil, že se domníval, že naftu uhradila jeho přítelkyně. To mu pochopitelně muži zákona neuvěřili.

Navíc policisté zjistili, že to není jeho první prohřešek, ale že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Nyní mu hrozí až tři roky vězení. Jeho přítelkyni hrozí správní řízení, neboť navíc řídila pod vlivem drog. ⋌(kle)