Dále policisté asistovali při otevření bytu v Jičíně v Barákově ulici. Jednalo se o byt ženy, která nereagovala na zvonění svého souseda, a to i přesto, že měli domluvenou schůzku. Muž z obavy o její život vše oznámil na linku 158. Z tohoto důvodu na místo vyjeli i hasiči, kteří dveře bytu překonali. Nakonec se ukázalo, že žena nebyla doma, protože musela neplánovaně odejít. Soused se však zachoval jako gentleman a dal vše do pořádku. Ženě se omluvil a obstaral jí nový zámek.

Po poledni řešili muži zákona spor mezi bývalými manželi v Kovači. Příčinou jejich sporu byl nový zámek u dveří bytu, který žena nechala vyměnit a svému bývalému manželovi nejenže nedala nový klíč, ale navíc ho nechtěla pustit domů. Případ policisté šetří jako přestupek proti občanskému soužití.
Další neshody mezi bývalými manželi řešili v Drahorazi. V tomto případě se dobýval muž na svoji bývalou manželku, která ho nechtěla pustit do svého domu, kde on už nebydlí. To muže natolik rozčílilo, že pěstí rozbil skleněnou výplň vstupních dveří. (kle)