První objekt, který zde „navštívili“, byl rekreační domek, do kterého se vloupali velmi netradičním způsobem. Dovnitř se totiž dostali nezajištěným otvorem pro psa umístěným ve vstupních dveřích. Dům poté celý prohledali a nakonec v obývacím pokoji odcizili set-top-box ECG, DVD přehrávač Thomson a v kuchyni pak AKU vrtačku Black Decker a přímočarou pilu Asist.

Dalším objektem byl rodinný domek, do kterého se dokonce několikrát vrátili. Uvnitř postupně odcizili elektrické kabely, plastový kanystr s motorovou naftou, plechový kanystr s benzínem a další věci. Majitelé vyčíslili celkovou škodu na částku téměř 11 tisíc korun.

Policisté na všech případech velmi intenzivně pracovali a na základě provedeného šetření a zajištěných stop zjistili, kdo má vloupání na svědomí. Jedná se o dva muže ve věku 34 a 28 let z okresu Liberec a Semily, kteří si vyslechli obvinění z přečinu krádeže a porušování domovní svobody spáchané ve spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (PČR)