„Celá akce vyvrcholila v noci ze středy na čtvrtek 5. června domovními prohlídkami pěti bytových a sedmi nebytových prostor v katastru obcí Královec a Český Těšín. Při nich celníci zadrželi devět osob, z toho pět vietnamských a čtyři české státní příslušníky, kteří jsou podezřelí z nedovolené výroby a distribuce alkoholu. Všechny umístili do cel předběžného zadržení a poté transportovali k prvotním výslechům,“ uvedla mluvčí královéhradecké ho celního ředitelství Jitka Fajstavrová.

Podle ní se celníkům podařilo prokázat, že od počátku března 2008 dopravili nepoctiví obchodníci ze severní Moravy do Královce a Bernartic celkem 9000 litrů nelegálního alkoholu (Spirytus rektyfikowany, Frederico Golden, Vodka Silber Kreuz, Frederic Vodka, Frederico rum, Stroh), z něhož nezaplatili spotřební daň ve výši téměř dvou milionů korun.

„Zajištěné zboží včetně dvou automobilů jako důkazní prostředek putovalo do skladu celní správy. Případ byl spolu s návrhem na zahájení trestního stíhání předán k vyšetřování Policii České republiky,“ dodala Jitka Fajstavrová.