Velikonoce se v českých zemích až na vzácné výjimky proměnily na svátky, které vzdávají hold alkoholu. Jinak tomu nebylo ani v pondělí v krajském městě.

Své by o tom mohl vyprávět personál Protialkoholní záchytné stanice na Novém Hradci Králové. „Dnes máme třikrát víc práce než v jiný běžný den. Začalo to od dvou hodin odpoledne. Během čtyř hodin jsme přijali osm lidí, někteří z nich byli značně agresivní. Čtyři už jsme propustili domů, ale další klienty ještě čekáme,“ uvedl lékař záchytné stanice Jiří Prachař.

Mezi návštěvníky zdravotnického zařízení tentokrát zcela chyběly ženy. „Měli jsme tu i hodně mladé ročníky. Děti však nepřijímáme, ty končí na dětské klinice. Rekordmanem je zatím člověk, kterému jsme naměřili 3,92 promile alkoholu v krvi. Kolik je smrtelná dávka? Záleží na tom, jak je kdo trénovaný,“ míní lékař.

Zatímco na záchytce měli pestrou službu, mnozí policisté a strážníci, kteří střežili ulice, se museli nudit. Shodli se, že takhle klidné Velikonoce dlouho nepamatují.

„Zatím je opravdu klid. Teď máme hlášenou nehodu, při které auto srazilo ženu u polikliniky na Slezském Předměstí, ale těžko říct, jestli to má něco společného s koledou,“ uvedl operační důstojník hradecké policie.

Ani strážníci v neděli nezaznamenali vážný incident. „Řešili jsme pouze potíže se špatně přizpůsobivými lidmi ve dvou supermarketech. Kvůli opilcům jsme vyjížděli v neděli. Dva jsme shodou náhod našli pod schodištěm Bono Publico. Jeden skončil na záchytce a druhý v nemocnici, protože si zlomil klíční kost,“ dodal ředitel městské policie Miroslav Hloušek.