Někdejší šéf Discolandu Sylvie Albert Žirovnický, který se u Krajského soudu v Hradci Králové domáhal po generálním ředitelství vězeňské služby a dvojici soukromých firem odškodného ve výši přes deset milionů korun, žádné peníze nedostane.

Žirovnický, který si odpykává ve vězení 16 let za vraždu svého kamaráda, tvrdí, že od dubna do července 2006 pracoval ve valdické věznici v nelidských podmínkách. Tvrdí také, že mu zakazovali pracovat pod hrozbou kázeňského trestu. „Na pracovišti jsem byl diskriminován v pracovních podmínkách, ve vězení navíc nemám práva jako zaměstnanec podle Zákoníku práce,“ uvedl Žirovnický.

Právník vězeňské služby Vladislav Sadil byl s rozhodnutím soudu spokojený. „Vězeňská služba neporušila žádné platné právní předpisy,“ řekl Sadil.

Žirovnický je znám tím, že využívá všech běžných i mimořádných opravných prostředků, které má k dispozici. Již při vyšetřování kauzy podal 20 žalob a stížností. Například v listopadu 2008 Žirovnický neuspěl u pražského vrchního soudu se svou žalobou na ministerstvo vnitra kvůli policejnímu zásahu.

Od ministerstva požadoval 50 milionů korun, protože podle něj byla domovní prohlídka v roce 2001 nezákonná, policisté se údajně chovali hrubě a zásah prý narušil jeho domovní svobodu a ohrozil jeho život a zdraví.