Muži zákona rovněž zaznamenali vloupání do administrativní budovy jedné jevíčské společnosti. Pachatelé ji prohledali, a aniž by cokoli odcizili, místo opustili.

Policejní hlídky vyrazily do terénu a kontrolovaly všechna podezřelá vozidla. Na Jevíčsku moravskotřebovští policisté zastavili osobní vozidlo. „V něm byli čtyři muži. Jak se později ukázalo, ukrývali v zavazadlovém prostoru auta předměty, které policisty zaujaly – cigarety, alkohol, cukrovinky a mražené potraviny.

Policistům v pět hodin ráno okamžitě došlo, že kontraband pochází z nějaké trestné činnosti. Věci ve vozidle pocházely z vloupání do již zmíněných prodejen,“ sdělila Anna Štegnerová, mluvčí svitavské policie.

Muži zákona vůz odstavili, posádku zajistili a převezli na policejní služebny v Moravské Třebové a ve Svitavách, kde proběhly výslechy. Zadržené podezřelé osoby ve věku 26, 27, 41 a 42 let absolvovaly několik hodin výslechu.

„Policejní komisař muže, pocházejících z různých koutů republiky a jednoho cizince, ještě v sobotu obvinil. Všichni jsou podezřelí z vloupání. Po výslechu byli propuštěni na svobodu,“ dodala Anna Štegnerová.

Muže čeká v dohledné době soud. V případě prokázání viny jim hrozí až tříleté vězení. Zajištěné věci policie vrátí zpět do prodejen.⋌ (ik)