Soud měl zahájit hlavní líčení v pondělí dopoledne, jeden z obžalovaných se však omluvil a soud proto nařídil líčení na 8. až 9. dubna.

Obžaloba viní bývalého závodníka Martina Koloce, že společně s dalšími lidmi uzavíral v letech 1991 až 1993 pro firmu nevýhodné smlouvy, a připravil tak společnost o asi 250 milionů korun.

Hradecký soud již dříve Koloce a čtveřici bývalých manažerů firmy zprostil obžaloby, protože se podle soudu nepodařilo prokázat, že by jednáním obžalovaných vznikla společnosti škoda. Vrchní soud vloni v listopadu případ soudu vrátil s tím, že nedostatečně zhodnotil důkazy.

Na 42letého Koloce je od roku 2004 vydán mezinárodní zatykač. Podle některých zdrojů pobývá střídavě na Seychelách a ve Spojených arabských emirátech.

Koloc je dvojnásobným mistrem Evropy v závodech tahačů na okruzích a zakladatelem týmu Buggyra. Společnost Rubena Náchod se v roce 2000 přejmenovala na společnost R-TECH Náchod, předtím svá výrobní aktiva převedla na společnost Rubena Hradec Králové (dříve Gumokov) ze skupiny České gumárenské společnosti. Za právního nástupce Rubeny Náchod se označuje firma BS Servis Centrum, která po obžalovaných požaduje náhradu škody.