Přední světla totiž svítila místo před sebe, vzhůru. A nebylo se co divit. Ve vozidle se totiž vedle pětičlenné posádky nacházel i dvěstělitrový sud plný  hliníkových odlitků o celkové váze přes 230 kilogramů, který ležel za řidičem.

Vzhledem k tomu, že se ve voze nacházely pouze dvě sedadla a to řidiče a spolujezdce, seděli ostatní na již zmiňovaném sudu. Na dotaz policistů, kde k němu přišli, shodně uvedli, že ho naložili u jednoho z domů v Jičíněvsi. Pochopitelně bez vědomí majitele. A tak čtyřiačtyřicetiletý řidič a jeho čtyři společníci ve věku od 22 do 47 let skončili na policejní služebně.

Vzhledem k tomu, že hodnota lupu byla vyčíslena na „pouze“ 3.900 korun, dopustili se všichni, kromě dvaadvacetiletého mladíka, přestupku proti majetku.

Ten jediný totiž byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen, a tak si ve zkráceném přípravném řízení vyslechl podezření z přečinu krádeže, za což mu hrozí až tři roky vězení. Zkrátka nepřijdou ani jeho kumpáni, kterým ve správním řízení hrozí peněžité tresty.  (PČR)