Po obědě usnul, tak jako každý jiný den, na svém oblíbeném kanapi. Před druhou hodinou ho však probudil hluk. Domníval se, že ho přišla navštívit sousedka. To se ale zmýlil. V kuchyni se totiž objevil neznámý muž, který mu údajně přinesl přeplatek za elektřinu ve výši 1 tisíc korun.

I když se to zdá nepravděpodobné, přesto i v tomto případě finta zabrala. Pochopitelně měl pouze pětitisícovou bankovku, kterou požadoval rozměnit. A tak starý pán vstal a šel ke stolu, kde ze zásuvky vyndal obálku s penězi. Po chvíli si to však rozmyslel a vetřelci sdělil, že mu nevěř, a ať odejde.

V tom okamžiku se v kuchyni z ničeho nic objevila neznámá žena, která chtěla pro změnu podepsat nějaké písemnosti. Neustále se snažila odvézt jeho pozornost, což se jí také povedlo. Po jejich odchodu totiž starý pán zjistil, že je chudší od 95 tisíc korun.

K popisu muže uvedl, že byl ve věku kolem 30-ti let, byl 175 cm vysoký, štíhlejší postavy, měl snědou pleť a černé, krátce střižené vlasy. Na sobě měl kalhoty a bundu tmavé barvy. Hovořil česky, bez přízvuku.

Žena byla ve věku kolem 25-ti let, asi 165 cm vysoká, štíhlé postavy, měla rovněž snědou pleť, černé, na mikádo ostříhané vlasy. Oblečena byla do tmavých kalhot a tmavé bundy do pasu. (PČR)