Přepadení pošt i bank jsou na Orlickoústecku spíše zvláštností, proto je udivující, že tato pošta byla letos přepadena už podruhé, k prvnímu případu došlo 29. dubna.

Zaměstnankyně pošty Jana Ficnerová prokázala značnou dávku odvahy a duchapřítomnosti, protože se lupiči, který hrozil pistolí, dokázala postavit na odpor. Ještě včera prý sice v práci pociťovala jisté chvění, ale o události dokázala otevřeně hovořit: „Na poště v tu dobu nikdo nebyl, šel hrozně potichu, takže jsem ho ani neslyšela. Dělala jsem něco u stolu, takže jsem ho ani neviděla, až když se postavil k přepážce. Postavil se ale bokem, kde mám nalepené cedule, takže nebyl moc vidět, a prostrčil okénkem ruku s pistolí.“

V tu chvíli se pracovnice za okénkem postavila, jen chvíli nevěděla, co má dělat, strach si neuvědomovala a trvalo jí jen zlomek vteřiny, než se rozhodla, co dál: „Vzpomněla jsem si, že mám v zásuvce staletý slzný sprej, sáhla jsem po něm, prostrčila jsem ruku okénkem a stříkla mu do obličeje, on se lekl a utekl. Běžela jsem za ním, zjistila jsem i číslo auta.“ O pachateli Jana Ficnerová dále uvedla, že mluvil česky a byl maskovaný starou látkovou kšiltovkou a bundou s vysokým límcem, měl knírek.

Díky její pomoci i dalším svědkům byl 56letý muž z Rychnovska brzy dopaden a obviněn z trestného činu loupeže ve stadiu pokusu. Podle zaměstnankyně pošty je možné, že šlo v obou případech o stejného pachatele. Policejní tisková mluvčí Eva Sichrová tuto možnost popírá: „Nepředpokládáme souvislost.“ Podle ní je shodou náhod, že se tato pošta stala terčem loupeže už podruhé. Odmítla také prozradit, jakou částku si lupič v dubnu odnesl. Deníku se však podařilo zjistit, že to bylo do třiceti tisíc korun.