Parťáci ve věku 23 a 31 let spolu korzovali nočním městem a zábavou se jim stalo vykrádání méně zabezpečených garáží. Jedna z takových výprav se jim stala osudnou. V těchto dnech jsou již mladíci obviněni z trestného činu krádeže.

Jejich příběh se začal „psát“ v prosinci loňského roku, kdy se rozhodli spáchat první krádež. Společně se vypravili mezi řadové garáže a vytipovali si tu nejméně zajištěnou. Poté už jim stačilo jen překonat visací zámek a všechno pěkně naložit do auta.

„Z garáží majitelům mizely převážně pneumatiky, někdy včetně disků, různé nářadí a další uskladněné věci. Zloději si například odnesli také stavební materiál, zahradní stanový altán, dětské jízdní kolo, rychlovarnou konvici nebo 400 kusů konfet,“ uvedla jen namátkou krajská policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Když už jim vůz kolikrát ani nestačil, neváhali si dojet pro přívěsný vozík, který ukradli někde opodál. „Mezi odcizenými věcmi jsou i čtyři přívěsné vozíky,“ potvrdila Burýšková.

Povedenou dvojici dopadla nečekaně hlídka policistů začátkem března. Tehdy zastavila podezřelé auto s vozíkem a rozhodla se ho zkontrolovat. Muži zákona záhy pochopili, na koho narazili. Vůz byl plný věcí, které ani jednomu z mužů nepatřily.

Podle dosavadního vyšetřování mají zloději na svědomí vykradení šestnácti garáží a pěti firem v krajském městě. Škoda je prozatím odhadnuta na 400 tisíc. „Policistům se podařilo většinu zboží zadržet, tudíž bude vráceno majitelům,“ dodala Lenka Burýšková. Dvojici nyní hrozí až pětileté vězení.⋌ (sir)