Domácnost v jedné obci, kterou mají také na starosti, navštívily ve středu odpoledne dvě prodejkyně přikrývek. „Zatímco podvodnice odvedly pozornost dvaaosmdesátileté ženy a zboží jí předváděly, otevřeným oknem vnikl do domu další, doposud neznámý komplic.

Po důkladném prohledání místnosti ukradl důchodkyni finanční hotovost ve výši desítek tisíc korun. Po krádeži a rychlém zmizení spolupachatele se z místa činu vytratily i dvě falešné prodejkyně,“ popsala rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.

Policie ČR varuje občany, aby nedůvěřovali cizím lidem. Se změnou počasí začnou podvodní prodejci opět vyhledávat polosamoty a opuštěné starší lidi.

„Nikoho cizího nevpouštějte do svého bytu. Podvodníci využívají různých záminek a lstí k tomu, aby získali vaše peníze. Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb, nechte si předložit jeho služební průkaz nebo zavolejte na úřad či instituci, na kterou se pracovník odvolává. Při jakékoliv nejasnosti trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte. V případě nouze volejte na bezplatnou linku 158,“ nabádá Alena Kacálková.⋌ (hd)