Předseda senátu Miroslav Mjartan státní zástupkyni a obhájcům obžalovaného sdělil, že předvolaná svědkyně se omluvila pro nemoc dítěte. Proces, který začal 11. září loňského roku, se koná v nepřítomnosti Koloce.

Bývalý automobilový závodník prostřednictvím obhájce včera zaslal senátu zprávu, že je hospitalizován v nemocnici v Dubaji. Nyní žije s rodinou ve Spojených arabských emirátech. V roce 2004 na něho byl vydán mezinárodní zatykač.

Omluva

Koloc soudu na začátku hlavního líčení zaslal omluvný dopis s tím, že má pochybnosti o vedení tresního řízení proti jeho osobě. Martin Koloc je obžalován z podvodu. Po dohodě s bývalými manažery Rubeny Náchod měl v letech 1991 až 1993, kdy se podnik privatizoval, uzavřít fiktivní smlouvy na odkup akcií vznikající společnosti AVON Rubber p.l.c. Přijatou kupní cenu Koloc vyvedl z Rubeny.

„Celková způsobená škoda byla zhruba 187 milionů korun, přitom hrozila další škoda ve výši nejméně 128 milionů korun,“ tvrdí státní zástupkyně Ilona Kufčáková. Kolocovi hrozí u soudu až 12 let vězení. Krajský soud bývalé čtyři manažery Rubeny Náchod poslal již v listopadu 2006 za mříže na čtyři až 6,5 roku.

Avšak Vrchní soud rozsudek zrušil a nařídil další projednávání případu. I tento nový proces krajský soud odročil. Čeká se na posudek, který soudní znalec vypracoval na oba případy. Podle předsedy senátu Mjartana krajský soud posudek obdržel tento týden v pondělí a je nutné jej prostudovat. Bude projednáván při hlavním líčení 23. dubna, na kdy byl proces s Kolocem odročen.