Dne 29. března 2008 pozval svou o dva roky starší přítelkyni do bytu, kde na ní v noci proti její vůli dvakrát vykonal soulož. Odvolací vrchní soud hradecký rozsudek zrušil a vrátil krajskému soudu k dalšímu projednání. Hlavní líčení začalo minulý týden v pátek a bude dnes pokračovat.

Rovněž dnes má u krajského soudu pokračovat odročené jednání s Petrem Filipem z Pardubic. Bývalý jednatel textilní společnosti Valeta Nové Město nad Metují čelí obžalobě ze spáchání čtyř trestných činů: podvod, zpronevěra, zkreslování údajů a porušování povinnosti v insolventním řízení. Svým jednáním měl Filip způsobit škodu za několik milionů korun, za což mu u krajského soudu hrozí pět až dvanáct let vězení.

Stejným trestem jsou ohroženi i Jaroslav Žák z Dobříše, Pavol Karvay z Čankovic a Jaroslav Soušek z Hradce Králové, kteří opět usednou na lavici obžalovaných v úterý a ve středu. Trojice mužů se údajně dopustila podvodu při obchodování se semenem řepky olejné. Svým jednáním měli své obchodní partnery poškodit o miliony korun.

Dalšího pokračování se má od středy do pátku dočkat hlavní líčení se čtyřmi muži z Královédvorska, kterým hradecký krajský soud již v únoru loňského roku uložil tresty odnětí svobody. Podle rozsudku se dopustili v letech 2000 až 2007 vydírání, ublížení na zdraví a nedovoleného ozbrojování. Všichni čtyři se však proti rozhodnutí odvolali a vrchní soud vrátil případ do Hradce k novému projednání.

Další z odročených soudních jednání bude pokračovat ve čtvrtek a v pátek. Obžalovanými jsou čtyři bývalí manažeři společnosti Rubena Náchod. Podle obžaloby podvodným způsobem okradli Rubenu o více než 248 milionů korun. Na tomto jednání se měl podílet i někdejší automobilový závodník Martin Koloc, který je souzen v nepřítomnosti. Krajský soud již v roce 2008 manažery zprostil obžaloby. Avšak vrchní soud rozsudek zrušil a vrátil případ do Hradce.

V pátek opět stane před krajský soudem Zdeněk Lang, jehož hradecký senát v září loňského roku poslal na jedenáct let do vězení za pohlavní zneužívání a vydírání nezletilé. Odvolací vrchní soud i tento případ vrátil zpět do Hradce k dalšímu projednání.