Poprvé dnes usedne na lavici obžalovaných Marian Ignác, který se měl dopustit trestného činu padělání a pozměňování peněz. V jiné soudní síni vyslechne obžalobu ze spáchání 14 případů krádeže motorových vozidel skupina šesti mužů. Soudní jednání čeká také obžalovaného Víta Pragera.

Muž se jako pracovník Československé obchodní banky měl v letech 1999 až 2007 v šesti případech neoprávněně odčerpat ve svůj prospěch z účtů klientů banky vysokou finanční částku.

Zítra bude u krajského soudu pokračovat hlavní líčení s Jiřím Koukolem. Ten měl pod záminkou, že prostřednictvím známého v Rakousku zajistí výhodné úvěry, vylákat od dvou poškozených téměř 700 tisíc korun. Rovněž zítra bude krajský soud řešit další případ nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek. Podezřelými z tohoto trestného činu jsou jedna žena a dva muži.

Ve středu bude pokračovat odročený proces se třemi muži, kteří od ledna letošního roku čelí obžalobě ze spáchání trestného činu zneužívání informací v obchodním styku. Bývalí manažeři Ostravskokarvinských dolů Viktor Koláček a Petr Otava i někdejší místopředseda představenstva dolů Jan Przybyla měli podle obžaloby neoprávněně opatřovat výhody své další firmě Karbon Invest, se kterou později ovládli společnosti Ostravsko–karvinské doly (OKD) a Českomoravské doly (ČMD). Například v letech 1993 až 2003 poskytovali OKD a ČMD právní a jiné služby. V roce 2004 doly prodali multimilionáři Zdeňku Bakalovi.

„Uzavírali smlouvy na úkor Ostravsko–karvinských dolů a Českomoravských dolů ve prospěch firmy Karbon Invest. V obžalobě se nehovoří o škodě, ale o neoprávněném prospěchu, který je stanoven na částku více než dvě miliardy korun,“ řekl v lednu při zahájení hlavního líčení státní zástupce Karel Kalda.Ve středu bude také pokračovat odročené soudní jednání s Martinem Novákem (na snímku). Rovněž tento muž měl zneužívat informací v obchodním styku a poškodit věřitele. Případ se týká jeho dvou vysokomýtských obchodních společností L.T.C. a LTC.

Poprvé zamíří k soudu skupina pěti mužů a jedné ženy, kterou čeká ve čtvrtek obžaloba z padělání a pozměňování peněz.

Případem se má senát zabývat až do konce června.