Podle státního zástupce Milana Šimka obžalovaný od července 2007 do března loňského roku ve Skutči na Chrudimsku nejméně čtyřikrát vykonal soulož na dívce, o které věděl, že neměla ani patnáct let. Kromě toho Mokrý stejné dívce poskytl ke kouření marihuanu.

V dalších dvou případech nabídl ke společnému kouření tuto drogu nejen uvedené nezletilé, ale i její stejně staré kamarádce.

Nezůstalo jen u sexu a marihuany. Obžalovaný první z nezletilých dívek v místě jejího a svého bydliště nabízel alkoholické nápoje, opakovaně jí je kupoval také v restauraci. „Objednával různé druhy alkoholických nápojů, zejména víno, vinný střik, ale i vodku nebo rum s džusem a peprmintový či vaječný likér,“ uvedl v obžalobě státní zástupce.

Obžalovaný včera u soudu nechtěl hovořit a odkázal se na svou výpověď z přípravného řízení. V ní odmítl obvinění ze všech žalovaných skutků. Na policii uvedl, že v bytě nezletilé dívky několik dnů i bydlel. Nabídla mu to matka poškozené. Alkoholické nápoje podle něho pila dívka i v přítomnosti své matky, a to nejen doma, ale i v restauraci.

„Byl jsem opilý a šel jsem brzy spát. Když jsem se ráno probudil v obýváku, dívka ležela vedle mne na gauči. Viděl jsem, že je oblečená jen ve spodním prádle. Nebudil jsem ji a odešel jsem domů. Celkem jsem s ní spal čtyřikrát. K ničemu nedošlo. Chovala se ke mně vyzývavě. Cítila se zhrzená a odmítnutá, tak si všechno vymyslela,“ četl z policejních spisů předseda senátu.

Pokud soud Mokrému prokáže vinu, hrozí mu pět až dvanáct let vězení.